سه‌شنبه 26 شهریور 1398

امام جمعه خطاب به نمایندگیهای برخی روزنامه‌های سراسری در ایلام:شما باندی تشکیل داده‌اید و به نظر می‌رسد در انعکاس ندادن اخبار استان تعمد دارید

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام، از عملكرد برخي از نشريات و روزنامه‌هاي سراسري در انعكاس ندادن اخبار استان انتقاد كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين" محمدنقي لطفي" در بخشي از خطبه دوم نمازجمعه اين هفته در جمع نمازگزاران ايلامي گفت: با وجود خدمات دولت نهم و تلاش مسوولان استان، روزنامه‌هاي سراسري كوتاهي كرده و بنا به عللي اين اخبار را پوشش نمي‌دهند.

وي افزود:عملكرد اين روزنامه‌ها و نمايندگيهاي‌آنان در ايلام نشان از تعمد و يا بي‌توجهي آنان به وضعيت استان دارد و به نظر مي‌رسد آنان در انعكاس ندادن اخبار اين استان تعمد دارند.

وي با بيان اينكه اين استان در دوران دفاع مقدس محل حماسه‌هاي درخشان رزمندگان و عمليات بزرگي بوده و دومين استان جنگ زده كشور است، گفت: در يكسال گذشته حتي يك خط از خطبه‌هاي نماز جمعه يا حضور مردم در راهپيمايي بزرگ در مناسبتهاي مختلف در روزنامه‌ها منتشر نشده است و حتي برخي شنيده‌ها از مطالبه پول از سوي نمايندگيها براي انعكاس اخبار حكايت مي‌كند.

وي خطاب به نمايندگيهاي برخي روزنامه‌هاي سراسري در ايلام گفت: شما باندي تشكيل داده‌ايد و به نظر مي‌رسد در انعكاس ندادن اخبار استان تعمد داريد.

حجت‌الاسلام لطفي با طرح اين سووال كه خدمات دولت نهم درمناطق محرومي نظير ايلام چرا در اين روزنامه‌ها منعكس نمي‌شود؟ اظهار داشت: اطلاع رساني وظيفه رسانه‌هاي گروهي است و اگر اين كوتاهي در انعكاس ندادن اخبار استان از سوي مسوولان مركز است، بگوييد تا پيگيري كنيم.

وي درعين حال با تقدير از تلاشهاي روزنامه اطلاعات براي انعكاس اخبار اين استان تاكيد كرد:ما نياز به معرفي و شناخته‌شدن نداريم اما روزنامه‌هايي كه داعيه اصولگرايي دارند بايد درراستاي انجام وظيفه و رسالت اطلاع رساني خود به انعكاس خدمات دولت و مسوولان نظام بپردازند.

وي همچنين با بيان اينكه صدا و سيماي مركز ايلام در راهپيمايي ‪ ۲۲‬بهمن آنگونه كه بايد حضور گسترده مردم را پوشش نداد،خواستار توجه بيشتر رسانه ها به انعكاس اخبار استان ايلام شد.

نظرات ارسال نظر