دوشنبه 5 خرداد 1399

براساس لایحه مدیریت خدمات کشوری بیشترین افزایش حقوق به افراد کم درآمد تعلق می‌گیرد.

عادل آذراعلام كرد: در لايحه مديريت خدمات كشوري بيشترين افزايش حقوق و مزايا به كارمندان و بازنشستگان كم درآمد تعلق مي‌گيرد.

نماينده‌ي مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي در تشريح مراحل اجرايي اين لايحه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار داشت: مصوبه‌ي كميسيون مشترك خدمات كشوري اين است كه از ابتداي سال 1386 لايحه اجرا شود، اما نكته مهم اين است كه حدود 5 يا 6 ماه زمان لازم است كه دولت بتواند آيين‌نامه‌ها، بخش‌نامه‌هاي اجرايي و هم‌چنين احكام حقوقي را براي كارمندان و بازنشستگان صادر كند.

وي افزود:براين اساس در فرآيند 5 يا 6 ماه اول سال، احكام و آيين‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌ها نهايي مي‌شود و احتمالا شروع به پرداخت‌ها از نيمه دوم سال آغاز مي‌شود.

آذر با تاكيد بر اين‌كه با توجه به مصوبه كميسيون، پرداخت‌ها از ابتداي سال 1386 خواهد بود، گفت: اين فرمول كلي در لايحه است كه بر اساس بند "ل" تبصره 19 لايحه بودجه 1386، ضريبي از تورم به صورت پلكاني معكوس حقوق‌ها افزايش مي‌يابد و در راستاي تحول عدالت در پرداخت و رضايت‌مندي قشر كم درآمد، بين كاركنان بيشترين افزايش را ما در حقوق‌هاي پايين كاركنان خواهيم داشت.

نظرات ارسال نظر