اعتراض قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی نسبت به ابطال آرای کاندیداهای انتخابات خبرگان در استان ایلام

قائم مقام دبيركل حزب اعتماد ملي نسبت به ابطال كلي انتخابات خبرگان در استان ايلام و ابطال آراي يكي از كانديداها در استان قزوين اعتراض كرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين رسول منتجب‌نيا قائم مقام دبيركل حزب اعتماد ملي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: با كمال تعجب و تاسف مطلع شديم كه شوراي نگهبان انتخابات خبرگان را در استان ايلام به طور كلي ابطال و در استان قزوين نيز آراي يكي از كانديداها را ابطال كرده است.

وي افزود: ما از اين كه در استان قزوين آراي كانديداي اول اين استان يعني آقاي باريك‌بين تاييد شده خوشحاليم و به ايشان تبريك مي‌گوييم، اما نسبت به ابطال آراي دو كانديداي اختصاصي حزب اعتماد ملي يعني آيت‌الله محمدي كانديداي استان ايلام و آيت‌الله محمدي تاكندي اعتراض داريم.

وي آيت‌الله محمدي كانديداي اختصاصي حزب اعتماد ملي در استان ايلام را فردي فاضل و متدين و نماينده‌ي فعلي مردم در مجلس خبرگان رهبري معرفي كرد و گفت: ايشان اهل استان ايلام هستند و تاكنون نيز در خبرگان منشا آثار فراواني بوده‌اند لذا از اين كه چنين فردي را محروم كرده و انتخابات را ابطال كنند جاي شگفتي است.

قائم مقام دبيركل حزب اعتماد ملي با طرح اين سوال كه با چه دليل، برهان و مدركي آراي مردم را در يك استان ابطال و مردم را از حق‌شان محروم مي‌كنند، اضافه كرد: گفته مي‌شود به دليل رقيب آيت‌الله محمدي در استان ايلام ايشان رد صلاحيت شدند چون رقيب ايشان فردي اهل استان ديگر بودند و البته جالب‌تر آن‌جاست كه در استان خود رقيب آقاي محمدي فرد ديگري را رد صلاحيت كردند تا يكي از منسوبين كانديداي دوم ايلام راي بياورد. در ايلام كانديداي مورد نظر مردم كه با فاصله‌ي زيادي بيش از 30 هزار راي انتخاب شده است را ابطال مي‌كنند به دليل اين‌كه كانديداي مدنظر خودشان راي بياورد؟ سوال اينجاست كه اين چه نوع انتخاب و صيانت از آرا و نظرات مردم است؟

وي آيت‌الله محمدي تاكندي نماينده‌ي مردم قزوين در خبرگان را نيز شخصي فاضل، شجاع، مردمي و مورد علاقه‌ي مردم معرفي كرد و گفت: ايشان از استان قزوين راي آوردند البته فاصله‌ي آرايشان با فرد بعدي زياد نيست اما به هر حال آراي لازم را كسب كردند اما متاسفانه شاهد بوديم كه آراء ايشان را ابطال كردند كه فرد مورد نظر خودشان در آن‌جا وارد خبرگان شود.

قائم مقام دبيركل حزب اعتمادملي گفت:ما نسبت به اين برخوردهاي شوراي نگهبان به شدت معترض هستيم و اين را به معناي بي‌حرمتي به مردم و تضييع حقوق ملت و دخل‌وتصرف در حقوق و آراي مردم مي‌دانيم و اين در حاليست كه آيت‌الله محمدي و آيت‌الله محمدي تاكندي دو تن از كانديداهاي اختصاصي حزب اعتماد ملي بودند و ما با علم، بصيرت و شناخت نسبت به اين دو شخصيت از آن‌ها حمايت كرده بوديم.

منتجب‌نيا گفت:حزب اعتمادملي اعتراض خود را نسبت به اين عمل اعلام كرده و از مسوولان امر مي‌خواهد اين حركت‌ها و اقداماتي كه موجب توهين به ملت مي‌شود را ترك كنند تا مردم بتوانند با ميل و رغبت از نظام و مسوولان خود دفاع كنند و در ساير انتخابات حضوري فعال داشته باشند.

اين عضو شوراي مركزي حزب اعتماد ملي با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات خبرگان 24 آذرماه خاطرنشان كرد: بسيار جاي تاسف است در انتخاباتي كه مردم با اين شور و نشاط حاضر شدند چنين اقداماتي صورت بگيرد؟

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز