کودک پنج ساله ایلامی در پایه پنجم ابتدایی به تحصیل اشتغال دارد

كودك پنج ساله تيزهوش ايلامي هم‌اكنون در كلاس پنجم ابتدايي اين شهر مشغول به تحصيل است.
"بهار بلوچي" كه درس خواندن را از سه سالگي شروع كرده پايه‌هاي كلاس اول و دوم، سوم و چهارم دبستان را با كمك مادر و معلم خصوصي با موفقيت پشت سرگذاشته است.

مادر اين كودك تيزهوش كه دبير دبيرستانهاي شهر ايلام است در اين‌باره مي‌گويد: كودكم يكسال و نيم بيشتر نداشت كه شروع به حرف زدن كرد و از آن موقع با سووالهاي متعدد در مورد مسايل مختلف متوجه استعداد و هوش سرشار او شدم.

"مژگان ولي‌زاده" با اشاره به اينكه از زمان تولد تا دو سالگي براي كودكم كتاب داستان مي‌خواندم، افزود: مشغله زياد كاري موجب شد كه تنها بعضي روزها بتوانم براي كودكم كتاب بخوانم و اين مساله باعث شد كه حروف الفبا را به او بياموزم تا خود كتاب بخواند.

وي ادامه داد: پس از اينكه كودكم در مدت زمان كوتاهي حروف الفباي فارسي را فراگرفت، شروع به خواندن كتابهاي داستان كرد.

وي گفت: با توجه به اينكه در آن موقع فرزندم به سن قانوني براي رفتن به مدرسه نرسيده بود بنابراين هيچ مدرسه‌اي حاضر نبود كه او را براي ورود به كلاسهاي دبستان بپذيرد.

او يادآور شد: در نهايت با همكاري مسوولان آموزش و پرورش او در يكي از دبستانهاي شهر ايلام مشغول به تحصيل شد.

مادر بهار بلوچي ضريب هوشي فرزندش را براساس اعلام كارشناسان بين ‪۱۳۰‬ تا ‪ ۱۵۰‬اعلام كرد و افزود: مسوولان آموزش و پرورش استان قول داده‌اند كه با رسيدن به سن قانوني، اين كودك مي‌تواند دوره ابتدايي را يكجا امتحان داده و پس از قبولي در اين مقطع، در كلاس اول راهنمايي نامنويسي كند.

خانم "جمالوندي" معلم بهار نيز مي‌گويد: اين كودك تيزهوش در مقايسه با ساير همكلاسي‌هايش كه چند سالي از او بزرگترند از هوش سرشاري برخوردار بوده و در همه درسهاي پايه پنجم ابتدايي استعداد خود را نشان داده است.

اما هوش سرشار اين كودك تنها در اين بخش خلاصه نشده چرا كه دو خواهر اين كودك نيز هم‌اكنون با كمك بهار در پايه اول ابتدايي مشغول به تحصيل هستند

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال