شورای نگهبان در انتخابات خبرگان ایلام تجدید نظر کند

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس داریوش قنبری نماینده مردم ایلام امروز سه‌شنبه به عنوان چهارمین ناطق پیش از دستور مجلس، انتخابات را مظهر تحقق اراده مردم دانست و افزود:در نظام‌های مردمسالار انتخابات قاعده و معیار تعیین کننده سرنوشت سیاسی جامعه است و رقبا، احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی پس از انتخابات به نتایج آن احترام گذاشته و گردن می‌نهند.
وی یکی از مهمترین عوامل وجود آرامش و ثبات در کشور را توجه به امر انتخابات به عنوان مکانیزمی مناسب جهت گردش نخبگان دانست و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین تجربه نظام مردمسالاری دینی، پذیرش و مقبولیت مردمی را در کنار مشروعیت الهی قرار داده و با برگزاری انتخابات‌ مختلف زمینه را برای مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش فراهم آورده است.
قنبری حضور مردم در انتخابات را مشارکت در اداره مردم از یک طرف و تقویت و حمایت از نظام و ارکان آن از سویی دیگر دانست و اظهار داشت: به همین خاطر است که حضور گسترده مردم در انتخابات‌ باعث خشم و ناامیدی دشمنان شده است.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی به تبلیغات گسترده دشمنان برای مایوس کردن مردم از حضور در انتخابات اشاره و تصریح کرد: مردم با حضور گسترده‌تر در پای صندوق‌های رای در ۲۴ آذرماه بویژه در ایلام که ما ۸۳ درصد مشارکت مردمی را داشتیم، پاسخ خوبی به دشمنان دادند.
قنبری استان ایلام را دارای رتبه اول از نظر مشارکت مردمی در کشور عنوان کرد و افزود: باید در این زمینه مسئولین از مردم این استان تقدیر و تشکر می‌کردند، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه توبیخ شدند و از ورود نماینده منتخبشان به مجلس خبرگان جلوگیری به عمل آمد.
وی در این رابطه ادامه داد: مردم ایلام این پرسش را از مسئولین دارند که چرا این چنین مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، دلیل بی‌توجهی به رای و نظر آنها چه بوده است و آیا محرومیت اقتصادی آنان باید به محرومیت از حقوق سیاسی و اجتماعی نیز منجر شود.
قنبری برگزاری انتخابات خبرگان رهبری در ایلام را در کمال سلامت و آرامش دانست و گفت: ما نگرانیم که با ابطال انتخابات، مردم اعتماد خود را نسبت به برگزار کنندگان انتخابات از دست بدهند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شنیده ها حکایت از آن دارد که ابطال انتخابات خبرگان در ایلام نه به خاطر مخدوش بودن آرا بلکه به خاطر نسبت دادن مطالبی ناصواب به فرد منتخب مردم استان یعنی آیت‌الله محمدی ایلامی بوده است.
وی به سابقه یک دوره حضور محمدی ایلامی در مجلس خبرگان و ۲۵ سال تدریس در حوزه علمیه اشاره و خاطرنشان کرد: یک دوره حضور ایشان در مجلس خبرگان نیز مطالب نسبت داده به ایشان را تایید نمی‌کند و اگر قرار است این مطالب را بپذیریم، صلاحیت ایشان نباید تایید می‌شد.
قنبری در ادامه ابراز داشت: معتقدم که ابطال انتخابات خبرگان رهبری در ایلام ناشی از برخی کدورت‌ها و کینه‌ورزی‌های خاص از جانب ارباب قدرت در استان بوده و ربطی به صحت انتخابات در این استان ندارد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی انتخابات خبرگان رهبری ایلام در ۲۴ آذر ماه را سالمترین انتخابات استان ایلام دانست و افزود: از شورای نگهبان تقاضای تجدید نظر از طریق تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب را دارم و از مقام معظم رهبری تقاضا دارم از آرا مردم محروم این استان صیانت نمایند.
وی در پایان از رئیس جمهور خواست تا نسبت به علل اجرایی نشدن مصوبات سفر استانی به ایلام از مسئولین توضیح بخواهد و افزود: گزارش اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر عملی شدن ۷۰ درصد مصوبات صحیح نبوده و تحت تاثیر اظهارات نادرست مسئولین استان اعلام شده است و حداقل انتظار مردم استان ایلام محقق شدن وعده رئیس جمهور در رابطه با تمدید دو ساله وام‌های بخش کشاورزی و بخشش سود و دیرکرد آنها است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه