جمعه 29 شهریور 1398

درصورت آمادگی دریافت، گاز مورد نیاز پالایشگاه ایلام تا پایان دی ماه ارسال می‌شود

معاون مالي ـ پشتيباني شرکت گاز استان ايلام از آمادگي ارسال گاز به پالايشگاه گاز ايلام در اواخر دي ماه خبرداد.
مهندس محمدحسين يساري در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با اعلام اين خبر افزود: براي ارسال گاز به اين پالايشگاه خط انتقال30 اينچي به طول تقريبي 78 کيلومتر در مسير اسلام آباد ـ کرمانشاه در دو گستره در دست اجراست که هم اکنون به مراحل پاياني خود نزديک شده‌اند.
وي درصد پيشرفت کار در اين بخش‌ها را به ترتيب در گستره نخست 98 درصد و در گستره دوم نيز 99 درصد اعلام کرد.
يساري تصريح کرد: در اجراي طرح ياد شده، براي عبور از گردنه رنو و کاهش شيب تند آن، انفجارهاي متعددي انجام و شيب اين گردنه، به کمترين حد ممکن (40 درصد) کاهش يافت و موجب شد تا شرايط براي دسترسي به پالايشگاه گاز ايلام فراهم شود.
وي گفت: با ايجاد شرايط کيفي براي عبور از اين گردنه، خط انتقال گاز ۱۶ اينچي به طول 16 کيلومتر اجرا شد که تنها اجراي ۸۰۰ متر آن باقي است و انتظار مي‌رود اين مقدار نيز با تلاش گروه‌هاي عملياتي مستقر در منطقه، تا پايان هفته آينده به پايان رسد.
مهندس يساري گفت: با پايان عمليات اجرايي اين خط انتقال گاز اضطراري، شرکت گاز استان ايلام نيز اين آمادگي را دارد تا در پايان هفته آينده گاز مورد نياز براي راه اندازي را به اين پالايشگاه ارسال کند.
به گزارش شانا، خط انتقال گاز 30 اينچ ايلام ـ کرمانشاه در دو گستره اجرا مي شود که گستره نخست آن 5/39 کيلومتر و گستره دوم آن نيز 2/39کيلومتر است.
اعتبار اين طرح که عمليات اجرايي آن از خرداد سال گذشته آغاز شد، از محل بيع متقابل تامين شده است.

نظرات ارسال نظر