جمعه 9 اسفند 1398

در ایام نوروز؛کمپ های اطلاع رسانی, هلال احمر و بهداشت و درمان در استان ایلام ایجاد می شود

براي اطلاع‌‏رساني به گردشگران در ايام نوروز, كمپ‌‏هاي اطلاع‌‏رساني گردشگري در استان ايلام, تشكيل مي‌‏شود.
فريدون محمدي, رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام, در گفت‌‏وگو با خبرنگار ايلنا، با بيان اين خبر, گفت: ستاد تسهيل سفرهاي نوروزي به زودي در استان ايلام, به رياست استاندار, تشكيل مي‌‏شود.
وي، افزود: همچنين با هماهنگي‌‏هاي انجام شده, در مبادي ورودي استان ايلام, كمپ‌‏هاي هلال احمر و گشت‌‏هاي ويژه وزارت بهداشت و درمان ايجاد مي‌‏شود, تا سلامتي گردشگران ورودي به استان‌ در حد امكان تضمين شود.
محمدي، از ديگر برنامه‌‏هاي تسهيل سفر نوروزي به استان ايلام را طرح‌‏هاي بازديدي و نظارتي از هتل‌‏ها و مراكز اقامتي, پيش از نوروز اعلام كرد و گفت: هدف از اين اقدام اعمال تخفيف ويژه نوروزي به مسافران ورودي به ايلام و نيز كنترل و تعيين قيمت‌‏ها است.
وي، از ديگر برنامه‌‏هاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ايلام براي تسهيل سفر به اين استان در ايام نوروز را برگزاري نمايشگاه‌‏هاي مختلف نوروزي بيان كرد و افزود: برگزاري نمايشگاه گردشگري, ويژه راهيان نور و نمايشگاه عشايري و مردم‌‏شناسي در موزه مردم‌‏شناسي ايلام, در همين راستا است.
رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام، گفت: همچنين تلفن‌‏هايي را جهت رسيدگي به شكايات گردشگران نوروزي اعلام مي‌‏كنيم و جهت تبليغ استان ايلام و آشنايي بيشتر گردشگران با استان ما, از طريق دادن آگهي به روزنامه‌‏ها و پخش برنامه‌‏هاي تلويزيوني در اين راستا اقدام مي‌‏كنيم.
رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام, خاطرنشان‌‏كرد: استان ايلام با دارا بودن 270 اثر ثبت شده تاريخي, از جمله دره‌‏شهر, كوشك, قلعه والي و بسياري آثار ديگر مي‌‏تواند جذابيت‌‏هاي خاصي را براي گردشگران داشته باشد. همچنين، طبيعت ايلام نيز در فصل بهار بسيار جذاب است و با توجه به قرار گرفتن در غرب رشته كوه‌‏هاي زاگرس, از دره‌‏هاي سرسبز, جنگل‌‏هاي وسيع و قله‌‏هاي سربه فلك كشيده‌‏اي بهره مي‌‏برد.

نظرات ارسال نظر