دوشنبه 29 مهر 1398

راهپیمایی ۰ ۲۲۰بهمن در ایلام، دریای ناآرام همدلی و خروش

همزمان با برگزاري راهپيمايي ‪ ۲۲‬بهمن در استان ايلام، اين استان به درياي ناآرام همدلي و خروش تبديل شده است.

زن و مرد و پير جوان ايلامي از هر قشر و سن و سال امروز انگار قطراتي از درياي ملتي هستند كه آمده‌اند تا همچون موجها بر ساحل امن و عيش آزادي و استقلال نظام ولايي جمهوري اسلامي سر بسپارند.

"مرگ بر آمريكا" "مرگ بر اسراييل" و "الله اكبر" امروز ترجيع بند شعر بلند بيداري و عشق است، گرمابخش بهار انقلاب در بهمن سرد و راهپيمايان ايلامي با چه غريوي اين شعارها را تكرار مي‌كنند.

شيرمردان ايلامي با لباسهاي كردي، شيرزنان ايلامي باكودكان و حتي شير- خوارگان خود و جانان برومند ايلامي با عزم و اميد به آينده در دلهايشان امروز را به خيابانهاي ايلام امدند تا با گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب نشان دهند هنوز دلهايشان براي انقلاب و آرمانهايشان مي‌تپد.

راهپيمايان ايلامي امروز با نگاشتن نامه‌هايي به سازمان ملل و تحويل آن به پست از دستاوردهاي درخشان دانشمندان ايراني حمايت كردند و از مجامع بين‌المللي خواستند در معادلات خود بداند ايران هسته‌اي خواست همه مردم است.

هم چنين در راهپيمايي امروز، راهپيمايان با حمل پارچه نوشته‌هايي با مضمون " انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست" دست يابي به انرژي هسته‌اي را حق مسلم ايران دانستند.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در جمع راهپيمايان ايلام با گراميداشت ياد و خاطره بهمن سال ‪ ۱۳۵۷‬انقلاب اسلامي را نماد آزاديخواهي در جهان امروز عنوان كرد.

حجت‌الاسلام "محمدنقي لطفي" اظهار داشت: انقلاب اسلامي متاثر از آموزه‌هاي انقلابي اسلام و تفكر شيعي شكل گرفت و در سايه رهبري امام راحل (ره) توانست معادلات جهاني را به هم بزند.

وي با اشاره به شعار استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي به عنوان خواسته اصلي مردم در كوران انقلاب، افزود: پيروزي انقلاب اسلامي با قطع دست بيگانگان از كشور نويدبخش استقلال بود و اتكاي كشور به استكبار و كشورهاي سلطه جو را قطع كرد.

وي آزادي و ازاديخواهي را از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: پيروزي انقلاب اسلامي طليعه آزاديخواهي در جهان بود و اكنون دنيا متاثر از انقلاب بيداري بسياري از ملتها را به نظاره نشسته است.

حجت‌الاسلام لطفي در ادامه با اشاره به پيشرفتهاي علمي جمهوري اسلامي در زمينه‌هاي مختلف افزود: دستاوردهاي درخشان دانشمندان جوان ايراني در زمينه‌هايي نظير انرژي هسته‌اي نشان داد كه انقلاب و نظام هدف خود را رسيدن به كمال و ايستادن بر قله‌هاي افتخار و پيشرفت مد نظر قرار داده است.

وي دانش هسته‌اي را نمونه‌اي از پيشرفت و رشد علمي نظام و ايران برشمرد و از آن به عنوان حق قانوني ايران در دست‌يابي به دانشهاي نوين نام برد.

در پايان راهپيمايي امروز، راهپيمايان ايلام با صدور قطعنامه‌اي در هفت بند حمايت خود را از دست‌يابي دانشمندان جوان به دانش هسته‌اي و محكوميت زورگويي نظام سلطه اعلام كردند.

نظرات ارسال نظر