عوامل بروزناهنجاری اجتماعی ایلام توسط کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می‌شود

یکی از نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: عوامل بروز ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی در این استان توسط اعضای کمیسیون مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

دکتر"داریوش قنبری" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اواخر هفته‌جاری در نشستی دو روزه به بررسی و ریشه‌یابی عوامل بروز مشکلات اجتماعی به ویژه پدیده بیکاری و خودسوزی خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: با توجه به آمار بالای این دو پدیده در استان ایلام، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این خصوص حساس شده و متناسب با رفع این پدیده‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

او یادآور شد: از مجموع ‪ ۲۳‬اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تعداد ‪ ۱۶‬نفر آنان قرار است در این نشست به عوامل بروز ناهنجاری در استان ایلام بپردازند.

قنبری اظهار داشت: در پایان این نشست دو روزه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گزارشی اجمالی از عوامل بروز پدیده‌های ناهنجاری اجتماعی در این استان برای دولت و مجلس تهیه می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در رایزنیهای انجام شده با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی باید ردیف بودجه اعتباری جدید به‌منظور مقابله جدی با ناهنجاریهای اجتماعی در استان ایلام ایجاد شود.

نرخ بیکاری در استان ‪ ۶۲۰‬هزار نفری ایلام ‪ ۱۶/۵‬درصد جمعیت فعال است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه