معاون استاندار ایلام: ریشه‌های ترغیب استعمال مواد مخدر باید خشکانده شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: ریشه‌های اصلی گرایش و ترغیب افراد برای مصرف مواد مخدر باید خشکانده شود.

حجت‌الاسلام"سعید هاشمی" روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:
اجرای کارهای فرهنگی در کنار برخورد قاطع با عوامل توزیع و استعمال مواد مخدر نقش موثری در جلوگیری از روی آوردن افراد برای استعمال این مواد دارد.

وی ادامه داد: استعمال مواد مخدر در دنیای کنونی یکی از معضلات فراروی هر جامعه‌ای است که باید خانواده‌ها و مسوولان در کنار یکدیگر برای ریشه‌کن کردن این پدیده خانماسوز تعامل دوسویه‌ای داشته باشند.

او با بیان اینکه استان ایلام از حیث آلودگی به مواد مخدر در مقایسه با کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است ، افزود: اما روند گرایش افراد برای استعمال این مواد در مقایسه با گذشته خود استان افزایش نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: امسال تاکنون دو هزار و ‪ ۳۱۸‬نفر در رابطه با توزیع و استعمال مواد مخدر در استان ایلام دستگیر شده‌اند.

هاشمی خاطرنشان کرد: میزان دستگیری افراد معتاد و توزیع‌کننده مواد مخدر در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ‪ ۲۰‬درصد افزایش یافته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام مهمترین عوامل گرایش به سمت مواد مخدر را عدم شناخت جوانان از تاثیرات و عواقب منفی مصرف، حس کنجکاوی دوران جوانی، بیکاری والدین و عدم مراقبت والدین از جوانان ذکر کرد.

وی اظهار داشت: به‌منظور مقابله همه جانبه با این پدیده شوم در استان ایلام ستاد مبارزه با مواد مخدر در سه حوزه اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله این استان فعال است.

وی تاکید کرد: رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر شناسایی علل روی آوردن افراد به مواد، اجرای برنامه‌های فرهنگی و سیاستگذاری برای مقابله همه جانبه با این پدیده شوم است.

استان ‪ ۶۲۰‬هزار نفری ایلام یکی از استانهای سالم کشور از حیث آلودگی به مواد مخدر است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه