گردشگری مذهبی و دفاع مقدس در استان ایلام گسترش می‌یابد

معاون امور گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: شش روستای هدف گردشگری در استان ایلام شناسایی و مورد مطالعه قرار گرفته و بناست هفت منطقه مستعد اقامتی استان نیز تصویب شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا دکتر ملک زاده با اعلام این خبر در ایلام به خبرنگاران افزود: هم اکنون در استان ایلام چهار طرح مطالعاتی برای شناسایی قطب‌ها و محورهای گردشگری در دست اجرا است. طرح مطالعه و طبقه بندی جنگل‌های استان، مطالعه سد ایلام و شهر تاریخی دره شهر از جمله این طرح‌ها است و علاوه بر آن‌ها سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال برای مطالعه کمپینگ مرز بین المللی مهران اختصاص یافته است.

وی با بیان این که ۱۷۰ هزار میلیون ریال تسهیلات بانکی یارانه‌ای برای ساخت پروژه‌های اقامتی این استان اختصاص یافته که ۱۸۰ تخت جدید به تخت‌های اقامتی استان اضافه می‌کند اضافه کرد: یکی از تهدیداتی که در مرز مهران وجود دارد برخوردهای نامناسبی است که ممکن است با زوار پیش بیاید و مسوولان استان باید برای جلوگیری از این امر تلاش و برنامه‌ریزی کنند.

دکتر ملک زاده با اشاره به ضرورت ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و زیارتی استان گفت: کلیه دفاتر خدمات مسافرتی که برای سوق دادن زوار و مسافران عراقی به مشهد و قم برنامه‌ریزی کنند، کمک بلاعوض و جایزه‌ی صادراتی دریافت خواهند کرد و همه‌ آنها می‌توانند برای خرید اتوبوس از تسهیلات ملی و استانی استفاده کنند.

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، خاطر نشان کرد:‌ استان ایلام پتانسیل عظیمی‌در بخش گردشگری مذهبی دارد و مسوولان استان باید هر چه سریعتر مناطق گردشگری استان را مطالعه و به مرکز ارسال کنند تا در هیات دولت به تصویب برسانیم.

ملک زاده همچنین به پتانسیل محور قرار گرفتن گردشگری دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این پتانسیل استان هم اکنون در حال مطالعه است و به زودی برای آن برنامه‌ریزی می‌شود.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه