تردد زوار از پنج هزار نفر به روزانه ۲۰ افزایش می‌یابد

استاندار ايلام گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي در دست اجرا تردد روزانه زوار عتبات عاليات را از پنج هزار نفر كنوني به روزانه 20 هزار نفر افزايش مي‌دهيم.

به گزارش سرويس گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )، علي محمد آزاد با اعلام اين خبر در همايش صنعت گردشگري با نگاهي به راه كربلا اظهار كرد:‌ راه كربلا پتانسيل بزرگ استان ايلام است و 430 كيلومتر مرز مشترك استان با كشور عراق كه هميشه يك تهديد بوده اينك به فرصت تبديل شده است ما بايد از اين فرصت استفاده كنيم.

وي با بيان اين كه زوار عتبات عاليات بايد يك شب در استان ايلام اقامت داشته باشند افزود: هم اكنون زوار عتبات عاليات از اقصا نقاط ايران و با يك برنامه‌ريزي، مستقيما به مرز بين‌المللي مهران برده مي‌شوند و خسته و كوفته آن‌ها را وارد عراق مي‌كنند و خاطره‌اي جز خستگي از استان زيباي ايلام در ذهن آن‌ها نمي‌ماند، بنابراين سازمان حج و زيارت بايد براي اقامت آن‌ها در استان برنامه‌ريزي كند.

استاندار ايلام گفت:‌ بناست شركت‌هاي توريستي استان فعال شوند و با استانداران شهرهاي مرزي عراق هم براي استفاده از ظرفيت اين شركت‌ها مذاكره كرده‌ايم و بناست هماهنگ شوند و برنامه‌ريزي كنند.

آزاد اضافه كرد: ما معتقديم مردم از چشمه‌ آبگرم دهلران آنگونه كه بايد استفاده نكرده‌اند و بايد براي خارج كردن اين آثار طبيعي و گردشگري از اين وضعيت برنامه‌ريزي شود.

وي از ميراث فرهنگي كشور خواست در خصوص خريد حريم تاريخي استان كمك كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز