تردد زوار از پنج هزار نفر به روزانه ۲۰ افزایش می‌یابد

استاندار ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های در دست اجرا تردد روزانه زوار عتبات عالیات را از پنج هزار نفر کنونی به روزانه ۲۰ هزار نفر افزایش می‌دهیم.

به گزارش سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، علی محمد آزاد با اعلام این خبر در همایش صنعت گردشگری با نگاهی به راه کربلا اظهار کرد:‌ راه کربلا پتانسیل بزرگ استان ایلام است و ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک استان با کشور عراق که همیشه یک تهدید بوده اینک به فرصت تبدیل شده است ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی با بیان این که زوار عتبات عالیات باید یک شب در استان ایلام اقامت داشته باشند افزود: هم اکنون زوار عتبات عالیات از اقصا نقاط ایران و با یک برنامه‌ریزی، مستقیما به مرز بین‌المللی مهران برده می‌شوند و خسته و کوفته آن‌ها را وارد عراق می‌کنند و خاطره‌ای جز خستگی از استان زیبای ایلام در ذهن آن‌ها نمی‌ماند، بنابراین سازمان حج و زیارت باید برای اقامت آن‌ها در استان برنامه‌ریزی کند.

استاندار ایلام گفت:‌ بناست شرکت‌های توریستی استان فعال شوند و با استانداران شهرهای مرزی عراق هم برای استفاده از ظرفیت این شرکت‌ها مذاکره کرده‌ایم و بناست هماهنگ شوند و برنامه‌ریزی کنند.

آزاد اضافه کرد: ما معتقدیم مردم از چشمه‌ آبگرم دهلران آنگونه که باید استفاده نکرده‌اند و باید برای خارج کردن این آثار طبیعی و گردشگری از این وضعیت برنامه‌ریزی شود.

وی از میراث فرهنگی کشور خواست در خصوص خرید حریم تاریخی استان کمک کنند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه