امام جمعه ایلام: دستاورد فرهنگ غرب برنامه ریزی برای فساد انسانهاست

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: بزرگترين دستاورد فرهنگ غرب، برنامه ريزي براي فساد انسانهاست.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" در جمع نمازگزاران ايلامي افزود:
دشمني و بغض با ارزشها و فضيلت‌هاي انساني يكي ديگر از دستاوردهاي شوم فرهنگ غربي است.

وي اظهار داشت: فرهنگ در غرب ابزاري است در اختيار قدرتهاي زر و زور و تزوير تا بوسيله آن نسل بني‌آدم را از همه فضايل انساني تهي كرده و آنان را به موجوداتي وابسته، فاسد و فارغ از ياد خدا و معنويت تبديل كنند.

وي يكي از پايه‌هاي اصلي فرهنگ غرب را برهنگي و اختلاط بي‌قيد و شرط مرد و زن عنوان و بيان كرد: سردمداران غرب با اين شيوه منافع و مصالح خويش را دنبال مي‌كنند.

امام جمعه ايلام يكي از اصلي‌ترين و مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي و آرمانهاي بلند امام خميني(ره) را گسترش فرهنگ ديني و اسلامي ذكر كرد.

وي با تاكيد بر اينكه بايد در جامعه‌فرهنگ ناب اسلامي گسترش يابد، افزود:
نبود فرهنگ پويا و بيگانه شدن مردم با فرهنگ ناب، وابستگي فرهنگي و به دنبال آن وابستگي همه جانبه كشور را به دنبال دارد.

وي هدف اصلي استعمارگران و نظام سلطه را هجوم به فرهنگ جوامع ذكر كرد و اظهار داشت: دستاورد فرهنگ غرب در طول يك قرن گذشته دين زدايي، مبارزه با حجاب و فراگير كردن بدحجابي و بي‌حجابي به عنوان يك فرهنگ است.

وي تاكيد كرد:گسترش فرهنگ اسلامي و ديني در جامعه استقال طلبي، خودباوري و تكيه بر ارزشهاي ديني و اسلامي را به دنبال دارد.

وي به سالروز تشكيل شوراي انقلاب فرهنگي به دستور امام راحل در سال ‪۶۳‬ اشاره كرد و گفت: يكي از بزرگترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي تشكيل اين شوراست.

امام جمعه ايلام گفت: اين شورا متشكل از نخبگان، فرهيختگان و متفكران براي گسترش و پياده كردن فرهنگ ديني تشكيل شد كه در طول ‪ ۲۷‬سال گذشته قدمهاي بسيار بلندي در اين زمينه برداشته شده است.

وي تاكيد كرد: با اينحال هنوز از فرهنگ ناب اسلامي فاصله داشته و نمي‌توانيم ادعا كنيم اين فرهنگ ناب به طور كامل در جامعه پياده شده است.

وي به بروز برخي مشكلات در جامعه اشاره و تصريح كرد: مسوولان موظفند در زمينه افزايش تعرفه‌هاي آب، برق و تلفن، گراني‌ها و نوسانات قيمت‌ها مردم را توجيه كنند.

وي بيان كرد: هم‌اكنون دولت عدالت‌محور احمدي‌نژاد زير شديدترين تبليغات گروهها و باندها قرار داشته كه با تمام اهرمها عليه اين دولت تبليغ مي كنند.

وي خاطرنشان كرد:دولتي كه تمام هم و غمش در جهت حل مشكلات مردم است بايد به اين مساله اهتمام ورزيده و مردم در جريان امور قرار دهد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز