امام جمعه ایلام: حادثه هفتم تیر موجب استمرار نظام اسلامی شد

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: حادثه هفتم تير ماه سال ‪ ۱۳۶۰‬موجب ثبات امنيت و استمرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدنقي لطفي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته ايلام افزود: نظام قضايي نوين با ابتكار، فعاليت و پشتوانه شهيد بزرگوار بهشتي در جامعه شكل گرفت.

وي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هفتم تير ادامه داد: بهشتي در اوج مظلوميت دستگاه قضايي را در حد عالي تشكيل و هدفمند كرد.

او با ذكر اينكه همه نظامها نيازمند دستگاه قضايي مورد اعتماد مردم هستند افزود: اگر دستگاه قضايي در كشوري ضعيف باشد بدون شك امنيت و عدالت در آن معنايي ندارد.

خطيب جمعه ايلام قدرتمند بودن و اعتماد مردم را دو ركن و شاخصه مهم در دستگاه قضايي عنوان كرد كه بايد در همه ابعاد رعايت شود.

وي اظهار داشت: دستگاه قضا بايد با كمال اقتدار جايگاه رفيع خود را حفظ كرده و هيچگاه براي جلب رضايت مردم، از جايگاه قدرتمند خود نكاهد.

او اجراي صحيح قوانين و گسترش عدالت را بر عهده قوه قضاييه دانست و افزود: قوه قضاييه ضامن اجراي عدالت در جامعه است.

وي بر تبيين نقش و جايگاه اين قوه در جامعه تاكيد كرد و گفت: در اين هفته بايد اطلاع رساني مطلوب از عملكرد اين دستگاه صورت گرفته تا همجمه هايي كه بر عليه دستگاه قضايي همواره بوده خنثي شود.

امام جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به ديدار رهبر معظم انقلاب با كارگزاران نظام افزود: ابعاد مهم سخنان ايشان بايد در جامعه مورد توجه قرار گيرد.

وي مهار تورم را از مهمترين نيازهاي نظام عنوان كرد و گفت: اكنون دستهايي در كار است كه قصد دارند با افزايش تورم مردم را نسبت به دولت اصولگرا بدبين كنند.

او اظهار داشت: دست‌اندركاران، نهادها و ارگارنهاي مربوطه كه مسووليت مهار تورم را دارند بايد اين موضوع را بررسي و از آن پيشگيري كنند.

وي گفت: ايجاد اشتغال، رسيدگي به مناطق محروم و مبارزه با فساد و بدحجابي كه با پشتوانه‌هاي سياسي براي بي‌هويتي جوانان تدارك ديده شده از مهمترين نيازهاي نظام هستند كه بايد با قدرت و همه امكانات در رفع آنها اقدام شود.

خطيب جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به فرا رسيدن ايام شهادت حضرت زهرا(س) اين ايام را از مصايب بزرگ اهل بيت و مسلمان عنوان كرد.

وي اظهار داشت: بيان ذكر مناقب و ابعاد شخصيتي حضرت زهرا(س) در اين ايام ضروري است.

او با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان براي دامن زدن به اختلافات فرقه‌اي گفت:
برگزاري آيينهاي اين ايام بايد به وحدت اسلامي كه از دستاوردهاي انقلاب است لطمه‌اي نزند.

وي با تاكيد بر پرهيز از اهانت اظهار داشت: بايد در اين ايام ضمن حفظ همه مشتركات با اهل سنت، حقايقي را كه در تاريخ رخ داده بيان و اذهان را روشن كرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز