معاون دادستان ایلام بر لزوم رفع شکاف طبقاتی تاکید کرد

معاون دادستان ايلام گفت: رفع شكاف طبقاتي بين مردم مهمترين دغدغه دستگاه قضايي كشور در جامعه است.

عمران علي محمدي پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه اين شهر در جمع نمازگزاران ايلامي افزود: وجود شكاف طبقاتي در جامعه جرمزا بوده و چنانچه اين شكاف بين مردم از بين رود زمينه ارتكاب به جرم نيز به حد قابل توجهي كاهش مي‌يابد.

وي ادامه داد: بسياري از جرايمي كه در ستادهاي پيشگيري و حفاظت اجتماعي مورد بررسي قرار گرفته ريشه در فقر اقتصادي افراد و شكاف طبقاتي آنان داشته است.

او با ذكر اينكه دستگاه قضايي منشا بسياري از خدمات است افزود: دستگاه قضايي بايد عدالت مدارانه احكامش را با استدلال ارايه داده تا اعتماد مردم را جلب كند.

وي مقام قضاوت در جامعه را بسيار خطير عنوان كرد و گفت: به دليل اينكه اين جايگاه با جان و مال مردم مرتبط است بسيار رفيع و بلند مرتبه است.

او همچنين اظهار داشت: دستگاه قضايي زماني مي‌تواند عدالت مدارانه قضاوت كند كه موضوعات در محاكم در نهايت روشني مورد بررسي قرار گيرد كه اين امر در گرو همكاري و اظهار نظر كارشناسان دستگاههاي ذيربط است.

معاون دادستان ايلام با بيان اينكه قوه قضاييه بايد به معني واقعي ملجا و پناهگاه مردم باشد افزود: اگر اين نقش با اهميت تمام به آن پرداخته شود امنيت كامل در جامعه برقرار خواهد بود.

وي پايه‌هاي اساسي حيات بشري جامعه را امنيت و آزادي عنوان كرد و گفت:
اطمينان خاطر مردم در جامعه و آزادي در ايجاد خلاقيت وجوديشان در جامعه بسيار مهم است.

او با ذكر اينكه دادگاهها با بيطرفي كامل مجري عدالت هستند افزود: سال گذشته ‪ ۵۶‬هزار و ‪ ۶۱۷‬پرونده قضايي وارد دادسراها و دادگاههاي استان ايلام شد.

وي گفت: تمام اين پرونده‌ها توسط قضات در اين مدت مختومه و علاوه‌بر آن سه هزار و ‪ ۷۷۹‬پرونده از سالهاي ديگر نيز مختومه اعلام شد.

هفته قوه قضاييه از يكم تير ماه جاري آغاز شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز