هفتاد درصد از بیکاران استان فاقد مهارت‌های لازم هستند

مدير كل آموزش فني و حرفه‌اي ايلام گفت: تا پايان سال 23 هزار نفر از فراگيران در اين مركز آموزش‌هاي لازم را فرا خواهند گرفت.

مهندس محمدرضا خانپور با اعلام اين خبر به خبرنگار ايسنا گفت: اين درحالي است كه از نظر عملكرد آموزشي نسبت به سال گذشته 110 درصد افزايش عملكرد داشته ايم.

وي با بيان اين كه آموزش‌هاي صورت گرفته در مراكز ثابت و سيار، زندان‌ها، پادگان‌ها، آموزش به صنايع و كارآموزي آزاد صورت مي‌گيرد، افزود: در سه ماهه‌ي اول امسال حدود شش هزار نفر آموزش لازم در زمينه‌هاي لوله كشي آب ساختمان، برق ساختمان و نقشه كشي ساختمان را فرا گرفته اند و نسبت به تعهد آموزشي سازمان فني و حرفه‌اي استان ايلام 30 تا 40 درصد افزايش عملكرد داشته ايم.

خانپور با اشاره به برخي مشكلات اين سازمان در خصوص ‌آموزش به فراگيران گفت: مشكلات اساسي سازمان آموزش فني و حرفه‌يي استان ايلام را كمبود فضاهاي آموزشي، وسيله نقليه به روز نبودن كارگاه‌هاي آموزشي، كمبود مراكز آموزشي در سطح استان به تناسب متقاضيان، تشكيل مي‌دهد.

مدير كل آموزش فني و حرفه‌يي استان ايلام در ادامه با بيان اين كه يكي از چالش‌هاي استان بيكاري است، اظهار داشت: 70 درصد بيكاران استان متاسفانه فاقد مهارت‌هاي لازم فني و حرفه‌اي هستند و از آن جا كه بر اساس ماده 151 نيروي انساني ماهر و تخصص در بخش‌هاي صنعت، خدمات و كشاورزي از وظايف اين سازمان شناخته شده است و با توجه به مشكلات ذكر شده، نياز است كه ارگان‌هاي مربوط در اين زمينه همكاري‌هاي لازم را با اين سازمان داشته با

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز