احداث حلقه فرعی راه کربلا در استان ایلام با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

عمليات اجرايي حلقه اتصال شمال و جنوب استان ايلام به عنوان حلقه فرعي راه كربلا از غازي‌خان به بدره به طول 30 كيلومتر در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار حمل و نقل ايسنا، اين راه به عنوان يك مسير استراتژيك در شرايط خاص در ابتدا به طول 5/4 كيلومتر از آبان ماه سال گذشته شروع شده و با وجود كوهستاني بودن منطقه هم اكنون با پيشرفت خوبي در حال انجام است و مطالعات ادامه اين مسير نيز به پايان رسيده است.

اين مسير كه در مرحله بعدي به راه بزرگ ايلام ـ حميل ـ كرمانشاه متصل مي‌شود و مسير شهرستان‌هاي آبدانان و دره‌شهر تا كرمانشاه را حدود 175 كيلومتر كاهش مي‌يابد كه تحول و انقلاب بزرگي در بحث جاده‌سازي در استان ايلام است.

ايجاد 17 دهنه پل 30 متري با ريزش مصالح پايه و 220 هزار مترمكعب عمليات خاكي از اقدامات صورت گرفته در اين طرح است.

فريدون همتي ـ نماينده مردم شهرستان‌هاي ايلام، ايوان، شيروان، چرداول و مهران در مجلس شوراي اسلامي ـ در بازديد از اين طرح از اختصاص 10 ميليارد ريال اعتبار براي ادامه عمليات راه ارتباطي غازي‌خان ـ بدره در سال 85 خبر داد و گفت: اين راه و راه ايلام ـ حميل و حميل ـ كرمانشاه فاصله شهرستان‌هاي جنوبي و شمالي استان را 120 كيلومتر كاهش و آن‌ها را به يكديگر مرتبط مي‌كند.

وي با اشاره به تاثيرگذاري فراوان اين طرح در رشد و شكوفايي استان ايلام افزود: اين پروژه مي‌تواند يك تحول بزرگ در ارتباطات شمال ـ جنوب استان برقرار كند و تكميل كننده حلقه فرعي راه كربلا از طريق استان ايلام نيز باشد.

همتي گفت: ما در تلاش هستيم براي سرعت بخشيدن به پيشرفت فيزيكي راه غازي‌خان ـ بدره اعتبارات بيش‌تري جذب كنيم تا اين طرح مهم زودتر به بهره‌برداري برسد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز