دوشنبه 1 مهر 1398

فرماندار مهران: توزیع بودجه در استان ایلام عادلانه نیست

نمايندگان استان ايلام در مجلس توجهي به نحوه اختصاص بودجه به شهرستان مهران ندارند.

فرماندار مهران در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد: توزيع بودجه در استان ايلام با بخشي‌نگري و بي‌عدالتي صورت گرفته است.

حجت اسماعيلي تصريح كرد: شهرستان مهران با توجه به سطح زير كشت محصولات كشاورزي دومين شهرستان و به لحاظ حمل و نقل با دارا بودن بالاترين ضريب ترافيك جاده‌اي و ورود و خروج بيش از 60 هزار كاميون و يك ميليون زائر در سال اولين شهرستان در استان است اما بودجه‌ريزي سازمان مديريت بر مبناي اين اولويت‌ها نبوده است.

وي با انتقاد از سازمان جهاد كشاورزي كه از محل اعتبارات كشاورزي مبلغ 800 ميليون تومان را به ساخت ساختمان در مهران اختصاص داده است‌، اعلام كرد: اختصاص اين مبلغ براي ساخت و ساز بر خلاف قانون مصوب هيات وزيران در جهت ممنوعيت ساخت و سازهاي غير ضروري و تشريفاتي است.

اسماعيلي گفت: نبايد براي ساخت و سازهاي عمراني كه در رديف پروژه‌هاي نيمه تمام قرار ندارند از محل بودجه‌هاي بخشي كه بايد در مسيرهاي توليد و توسعه قرار گيرند، استفاده كرد.

فرماندار مهران بيان كرد: در حالي كه مهران به لحاظ سطح زير كشت محصولات كشاورزي، شهرستان دوم است اما اعتبار اختصاص يافته به آن در رديف چهارم قرار دارد.

وي گفت: در زمينه حمل و نقل نيز در حالي كه مهران در رتبه اول قرار دارد اما اعتبار اختصاص يافته به آن در اولويت اول و دوم نيست.

اسماعيلي اظهار كرد: متاسفانه مبناي نظام بودجه‌ريزي چانه‌زني است و معيارهاي كارشناسي آن دقيق نيس

نظرات ارسال نظر