معاون برنامه‌ریزی استان ایلام: گاهی تسهیلات به کسانی داده شده که کم‌ترین اطلاعی از کارآفرینی ندارند

معاون برنامه‌ريزي استانداري ايلام گفت: گره اصلي آموزش‌هاي كارآفريني نبود سامانه‌اي متمركز براي نظام دهي به اين آموزش‌هاست.

به گزارش خبرنگار ايسنا، علي احمد هاشمي با بيان اين مطلب در جلسه كارگروه اشتغال استان ايلام اظهار كرد: امروزه آموزش‌هاي كارآفريني براي فارغ التحصيلان دانشگاهي توسط ارگانهاي مختلف مرتبط با اشتغال انجام مي‌شود و اين امر باعث شده استعدادهاي خوب كارآفرين از اين آموزش‌ها استفاده مطلوب نكنند و سرگرداني‌هايي به‌وجود آيد كه در صورت تمركز و ساماندهي آن مي‌توان به كشف استعدادها نيز اميدوار بود.

وي با اشاره به مشكل اشتغال و كارآفريني در استان ايلام بيان كرد: در بخش كارگري، متاسفانه ما در استان كارگر ماهر و حتي نيمه ماهر نداريم و در بخشهايي نظير نفت و گاز و پتروشيمي كه نياز روز استان است، مجبوريم كارگر ماهر از استانهاي ديگر بياوريم.

هاشمي به نبود مهارت مديريتي در فارغ التحصيلان دانشگاهي براي كارآفريني اشاره كرد و گفت: متاسفانه گاهي تسهيلات به فارغ‌التحصيلان و كساني داده شده است كه كوچكترين اطلاعي از مسئله كارآفريني نداشته اند و نتوانسته‌اند اشتغال ايجاد كنند.

معاون برنامه ريزي و مالي استانداري ايلام گفت: هم اكنون يك‌سري حركتهاي توسعه‌اي در بخشهاي سيمان و نفت و گاز و پتروشيمي و شبكه‌هاي آبياري و زهكشي و سدها و همچنين فعل و انفعالات بازرگاني مرزي و IT شروع شده كه در بحث اشتغال و كارآفريني بايد در اين زمينه‌ها سرمايه گذاري بيشتري صورت گيرد.

گفتني است، از 150 هزار نيروي كار موجود در استان ايلام 26 هزار نفر بيكارند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز