تدوین برنامه های اجرایی ستاد تسهیلات سفرهای استانی در دیار ایلامیان

به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام در راستاي هماهنگي بيشتر و تدوين برنامه هاي اجرايي گردشگري، دومين جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي استاني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام به رياست سازمان و با حضور معاونين و مسئولين كميته ها در ساختمان معاونت صنايع دستي تشكيل شد .

در پايان اين جلسه فريدون محمدي رياست سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام ضمن بيان اهميت و نقش تشكيل ستاد سفرهاي استاني به روابط عمومي گفت:" هدف از برگزاري اين جلسه تدوين و اجراي برنامه هاي تابستاني بوده است ." محمدي اظهار داشت :" اين ستاد كه متشكل از كميته‌هاي تبليغات و اطلاع‌رساني، نظارت و اداري بوده بر اساس دستورالعمل جديد سازمان ميراث فرهنگي كشور به‌منظور جلب گردشگران تشكيل شده است.كه اعضاي كميته‌هاي اين ستاد بر نحوه فعاليت كليه واحدهاي اقامتي، پذيرايي، حمل و نقل و مجتمع‌هاي بين راهي به‌منظور سهولت در تردد و اقامت گردشگران نظارت مي‌كنند. "

وي اظهارداشت: تهيه و توزيع بروشور، ويژه‌نامه و كتابچه و راهنماي مسير در بين مسافران و ايجاد ايستگاه‌هاي اقامتي موقت از وظايف كميته تبليغات و اطلاع‌رساني است. و كميته نظارت و اداري نيز با هدف فعاليت مستمر بر نحوه كار و عرضه خدمات همه واحدهاي اقامتي و پذيرايي بين راهي تشكيل شده است.

وي خاطرنشان كرد: اكنون ۳۰كارشناس در قالب اين كميته‌ها فعاليت خود را با هدف فراهم كردن تسهيلات لازم و همكاري با گردشگران و مسافران آغاز كرده‌اند.

محمدي هدف ازتشكيل اين ستاد را استقبال و راهنمايي گردشگران و مسافران، اطلاع رساني مناسب، نظارت بر اماكن اقامتي، به‌منظور جذب گردشگر و مسافر براي رونق صنعت گردشگري در منطقه عنوان كرد.  وي تاكيد كرد: اطلاع‌رساني مناسب و ارايه خدمات به گردشگران نقش موثري در توسعه صنعت گردشگري استان ايلام دارد.
لازم به ذكر است رياست سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان در اين جلسه اظهار داشته بود:" م
تأسفانه در تابستانهاي گذشته استان هيچگونه برنامه خاص گردشگري و يا ساماندهي سفرهاي تابستاني وجود نداشته كه اين امر باعث بروز مشكلاتي براي مسافران و گردشگران ورودي به استان در فصل تابستان شده بود كه اين بهانه مجموعه را مصمم نمود تا با برنامه ريزي و تدوين برنامه هاي تابستاني سفري با حداقل مشكلات براي گردشگران تابستاني ايجاد كند ."در ادامه جلسه پس از صحبتها و ارائه پيشنهادات و راهكارها ، برنامه هايي جهت اجرا در روزهاي باقيمانده فصل تابستان در استان ايلام توسط ستادتسهيلات سفرهاي استاني مدون گرديد كه برپايي نمايشگاه محصولات فرهنگي در محدوده پارك تفريحي چغاسبز شهر ايلام يكي از آنها بود . اين اقدام توسط كميته تبليغات صورت خواهد گرفت كه توزيع بروشور ، cd ، پوستر و كارت پستال با موضوعات گردشگري و صنايع دستي را در برمي گيرد.همچنين مصوب گرديد نمايشگاه هاي دوره اي محصولات صنايع دستي در شهرستانها در روزهاي مشخص با هدف آشنايي با صنايع دستي و هنرهاي متنوع آن برپا گردد . اجراي نمايش هاي خياباني با همكاري گروه تئاتر صداوسيما با موضوعيت

داستانهاي  بومي و محلي از ديگر برنامه هاي ستاد بود كه مصوب گرديد .در راستاي نظارت دقيق و مستمر جهت جلوگيري از تخلفات و ايجاد بستري مناسب جهت جلب رضايت گردشگران تابستاني ، تنظيم برنامه بازديد از واحدهاي اقامتي و پذيرايي در پنج مسير گردشگري استان ايلام توسط كميته نظارت در دومين جلسه ستاد بود كه تدوين گرديد .

يكي از اقداماتي كه مكرراً توسط سازمان ايلام  بر آن تأكيد مي شود اطلاع رساني و راهنمايي مناسب گردشگران است كه برنامه هاي چاپ و توزيع بروشور و كتابچه راهنماي گردشگري و نيز فعال نمودن پايگاههاي اطلاع رساني در مبادي ورودي شهرها و استان در راستاي آن به تصويب اعضاي جلسه رسيد. در پايان بر اين تأكيد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام در پايان جلسه كميته اطلاع رساني موظف گرديد كليه اقدامات و عملكرد ستاد را بصورت كلي و مستمر به رسانه هاي گفتاري و نوشتاري منعكس نمايد .

پس از طي دو ساعت ، جلسه با ذكر صلوات به پايان رسيد .

www.ilam-miras.ir

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز