مجوز ترانزیت کالا از مرز بین‌المللی مهران صادر شد

تاندار ايلام گفت: مجوز ترانزيت سوخت از مرز بين‌المللي مهران اخذ شده است و بزودي سوخت از مقصد ارمنستان به عراق ترانزيت مي‌شود.

علي محمد آزاد به خبرنگار بازرگاني ايسنا اظهار كرد: مرز بين‌المللي مهران به عنوان گذرگاه اصلي ايران به عراق با استقرار امكانات خوب و موردنياز و تجهيز بازارچه مرزي و افزايش تعداد غرفه‌هاي بازرگاني و تجاري از قابليت صادراتي بالايي برخوردار است و اخيرا با پيگيري‌هاي فراوان مجوز ترانزيت سوخت از اين مرز به كشور عراق دريافت شده است.

وي با اظهار اميدواري از اينكه بزودي مجوز ترانزيت كالاهاي ديگر از اين ضرر دريافت شود بيان كرد: علاوه بر صادرات تجاري و بازرگاني در حد پيله‌وري در اين مرز، استعداد و پتانسيل صدور محور به كشورهاي اروپايي را دارد كما اين كه در گذشته از اين مرز به روماني و ايتاليا صادراتي داشته‌ايم.

استاندار ايلام با بيان اينكه در اين مرز هيچ گونه قاچاقي صورت نمي‌گيرد، گفت: در صدد هستيم از گمرك كشور مجوز لازم را براي ورود كالا جهت رونق پيله‌وري و اقتصادي بازارچه مرزي و انجام معاملات در درون بازارچه را اخذ كنيم.

آزاد اضافه كرد: به دليل وجود مرز مشترك طولاني با عراق و پيشينه تاريخي فرهنگي و علاقه‌مندي مردم كشور عراق و استقبال زوار ايراني از اين مرز در استان و حجم بالاي داد و ستد بازارچه دوم مرزي استان ايلام در منطقه چم سري دهلران ساخته مي‌شود و اعتبار آن اختصاص يافته و منتظر اعلام نظر مسوولان عراقي هستيم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز