پروژه گازرسانی به کارخانه سلیمان ایلام آغاز شد

مديرعامل شركت گاز ايلام از آغاز پروژه گازرساني به كارخانه سيمان ايلام و شهرستان شيروان چرداول با اعتباري بالغ بر 65 ميليارد ريال هم زمان با هفته دولت خبر داد.

علي محمد فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي ايسنا، با بيان اين كه اين پروژه در پنج مرحله انجام مي‌شود، گفت: در مرحله اول اين پروژه كارخانه سيمان ايلام از گاز شهري منتفع مي‌شود و در مراحل بعدي شهرهاي سرابله و روستاهاي وارگه، جانجان، كل‌كل، طهماسب عليا، صيدنظري عليا و شهر آسمان آباد صاحب گاز شهري مي‌شوند.

وي با اشاره به اين كه طول لوله گازرساني كارخانه سيمان بيش از 56 كيلومتر است و در مناطق كوهستاني قرار دارد، اظهار كرد: با تبديل سوخت كارخانه سيمان از نفت به گاز به صورت لوله‌كشي، ميلياردها تومان از هزينه سالانه اين كارخانه كاهش مي‌يابد.

وي اضافه كرد: امسال شركت گاز استان ايلام250 ميليارد ريال براي گازرساني به شهرهاي ايلام، ايوان، شيروان چرداول و بخش چوار و روستاهاي مسير هزينه مي‌شود و اين در حاليست كه در سال گذشته 280 ميليارد ريال براي اين امر هزينه شده است كه از اين ميزان 90 درصد آن جذب شده است.

مديرعامل شركت گاز ايلام با بيان اين كه تاكنون 1500 انشعاب گاز براي منازل شهر ايلام در محله‌هاي فرهنگيان و رزمندگان نصب شده است، افزود: در نيمه اول سال 86 گاز منازل شهر ايلام را گرم خواهد كرد.

فراهاني گفت: حتي اگر پالايشگاه گاز ايلام تا سال 86 به بهره‌برداري نرسد، ما با اجراي پروژه خط انتقال ايلام ـ اسلام آباد ـ كرمانشاه، گاز مورد نياز مردم را از طريق اين خط انتقال تامين خواهيم كرد.

گفتني است، ايلام تنها استاني است كه با وجود ذخاير عظيم گاز و نفت از سيستم لوله‌كشي گاز شهري محروم اس

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز