جاده حمیل، ایلام را ۳۰ کیلومتر به مرکز کشور نزدیک می‌کند

معاون راه‌سازي اداره كل راه و ترابري استان ايلام گفت: طول پروژه ايلام ـ حميل 78 كيلومتر است كه 40 كيلومتر آن بهره‌برداري شده و 38 كيلومتر آن در دست اقدام است.

مهندس پولادي در گفت‌وگو با خبرنگار حمل و نقل ايسنا گفت: حجم عمليات خاكي اين پروژه 11 ميليون مترمكعب است و تعداد 115 دستگاه پل 2 تا هشت متري و هفت دستگاه پل بزرگ با دهانه بين 40 تا 140 متري و پنج رشته تونل جمعا به طول 1500 متر كه كلا حفاري آن انجام گرفته و عمليات پوشش آن در دست اقدام است.

پولادي پيشرفت فيزيكي پروژه را حدود 70 درصد اعلام كرد.

وي ادامه داد: در هفت قطعه توسط پيمانكار پروژه فعال و در دست اقدام است كه با توجه به سفر رييس‌جمهور به استان ايلام مقرر شد كه در سال 85 اعتبار موردنياز پروژه به مبلغ 300 ميليارد ريال تامين شود كه تاكنون با وجود پيگيري اين اداره كل و استاندار و وزارت راه و ترابري مبلغ 550 ميليون ريال ابلاغ شده كه در متمم بودجه با دستور رياست‌جمهوري و پيگيري استاندار نسبت به تامن اعتبار مورد نياز اقدام لازم به عمل مي‌آيد.

با بهره‌برداري از اين پروژه مسافت ايلام به مركز كشور حدود 30 كيلومتر از مسير موجود كوتاه‌تر مي‌شود و هم‌چنين گردنه‌هاي موجود حذف مي‌شود و باعث افزايش سرعت طرح و ايمني سفر و نهايتا كاهش هزينه‌هاي ماشين‌آلات و استهلاك و هم‌چنين كاهش زمان صفر مي‌شود و نقش عمده‌اي در اقتصاد استان خواهد داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز