نخستین پیست تارتان شهر ایلام به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از پايگاه خبري سازمان، رضا اسدي با قدرداني از همكاري كميته ملي المپيك و فدراسيون دووميداني به خاطر تامين اعتبار مورد نياز اين پيست، افزود: مراحل زيرسازي به پايان رسيده و اميدواريم با وجود مواد اوليه مورد نياز كه فراهم شده و در اختيار قرار گرفته، پايان ماه جاري، آغازي براي استفاده جوانان ايلام از امكانات ياد شده باشد.
اسدي با اعلام اينكه سفر علي آبادي به اتفاق رئيس جمهوري و هيئت دولت به ايلام، نقطه عطفي در ورزش استان بوده، اظهار داشت: با دفاع رئيس سازمان تربيت بدني، مبلغ 130 ميليون تومان از محل اعتبارات سفر رئيس جهموري به هيئت‌هاي ورزشي و ورزش ايلام كمك شد.
مدير تربيت بدني استان گفت: پس از اختصاص اين اعتبار، جلسه اي در محل استانداري تشكيل و بنا شد، بر اساس شمار ورزشكاران سازمان يافته شهرستان‌ها كه مبناي انتخاب پنج ساله ايلام به عنوان استان نمونه بوده، اعتبار در اختيار هيئت‌ها قرار گيرد.
وي افزود: با اين حال از هيئت‌هاي ورزشي شهرستان‌ها و استان، برنامه خواستيم كه بر اين اساس اداره كل در صورتي اين مبلغ را در اختيارشان قرار مي‌دهد كه برنامه داده باشند. اين برنامه ها در شوراي معاونين اداره كل بررسي و به تصويب نيز رسيده باشد. پس از آن به هيئت‌ها ابلاغ شد. البته در اين چارچوب نسبت به تجهيز اماكن ورزشي و روستايي اقدام كرديم.
اسدي گفت: امسال اعتباري بالغ بر 2 ميليارد تومان جهت تكميل ورزشگاه 15 هزار نفري ايلام اختصاص يافته كه بر اساس گزارش پيمانكار، اكنون 5 درصد پيشرفت فيزيكي آن مشهود است.
مديركل تربيت بدني استان ايلام خاطر نشان كرد: گرچه ايلام به لحاظ جمعيت و وسعت، كوچك به نظر مي رسد؛ اما در جمع بندي امتيازات ارزشيابي هاي 6 سال گذشته، استاني موفق بوده ايم كه چهار سال به عنوان موفق ترين استان در جذب ورزشكار و تعداد ورزشكار سازمان يافته، از سوي سازمان تربيت بدني برگزيده شده ايم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -13روز