افتتاح ۲ سد انحرافی در استان ایلام تا پایان سال

رييس جهاد كشاورزي استان ايلام از رشد 24 درصدي اعتبارات ملي بخش كشاورزي اين استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

دكتر مجتبي نوروزي با اعلام اين خبر به خبرنگار كشاورزي ايسنا، افزود: از محل اعتبارات استاني شامل توازن، تملك دارايي‌هاي سرمايه‌يي، بودجه حوادث، بند (الف) تبصره 3، كمك و توسعه و رونق اقتصادي مناطق، اعتبارات طرح‌هاي توسعه و هم‌چنين خشكسالي و كمك‌هاي فني اعتباري براي احداث ايستگاه‌هاي پمپاژ، بندهاي انحرافي، كانال‌هاي آبياري جاده بين مزارع در سال مالي 84 حدود سه ميليارد و 700 تومان اعتبار تامين و در اين راستا هزينه شده است.

او اضافه كرد: در حوزه زراعت كل خريد گندم مازاد بر نياز كشاورزان استان 201 هزار و 874 تن بوده كه در طول تاريخ استان اين ميزان خريد بي‌سابقه بوده است و كل سطح زير كشت گندم در سال 85 ـ 84 حدود 41 هزار و 165 هكتار گندم آبي و 88 هزار و 683 هكتار گندم ديم بوده است كه پيش‌بيني ما اين است كه در سال 86 ـ 85 اراضي آبي به 46 هزار هكتار و اراضي ديم گندم به 90 هزار هكتار برسد.

نوروزي به پنج هزار هكتار سطح زير كشت ذرت در سال زراعي جاري اشاره كرد و گفت: نسبت به سال گذشته اين ميزان 600 هكتار بيش‌تر بوده است و ميزان خريد ذرت 24 هزار و 789 تن بوده است.

رييس جهاد كشاورزي استان ايلام در پايان از افتتاح 2 سد انحرافي در استان خبر داد و گفت: تا پايان سال با افتتاح اين 2 سد كه يكي در منطقه ماژين دره‌شهر و ديگري در منطقه مرزي مهران است چهار هزار هكتار از اراضي ديم زير كشت آبي خواهند رفت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز