حفظ و حراست از آثار تاریخی بدون همکاری بسیج میسر نیست

نخستين جلسه‌ي توجيهي بسيجيان باهدف حفظ و حراست از آثار تاريخي با حضور مدير اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام و فرمانده‌ي حوزه‌ي مقاومت بسيج مالك اشتر اين استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بخش ميراث فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در ايلام، مدير اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري ايلام در اين جلسه با بيان اين‌كه نيروهاي بسيجي در تمام عرصه‌ها توان خود را به‌نمايش گذاشته‌اند، افزود: حفظ و حراست از آثار تاريخي و جلوگيري از قاچاق اشياي عتيقه بدون همكاري بسيج ميسر نيست.

فريدون محمدي در جمع بسيجيان پايگاه شهيد آقابيگي استان ايلام، بيان كرد: در زمينه‌ي حفظ و حراست از آثار تاريخي با استفاده از نيروهاي مقاومت بسيج تلاش مي‌كنيم، تا در مرحله‌ي نخست با برگزاري تورهايي براي بسيجيان، آنها را با آثار تاريخي استان آشنا كنيم.

وي با بيان اين‌كه طرح‌هايي براي تربيت و آموزش نيروهاي بسيجي در زمينه‌ي حفظ و نگهداري از آثار تاريخي و ماندگار استان در دست انجام‌اند، اضافه كرد: نخستين گام موثر در مراقبت از آثار تاريخي، نهادينه كردن فرهنگ درست استفاده از منابع طبيعي است.

به گزارش ايسنا در ادامه اين جلسه، فرمانده‌ي حوزه‌ي مقاومت مالك اشتر استان ايلام با اشاره به اين‌كه برگزاري اين جلسه‌ها، تقويت‌كننده‌ي رابطه‌ي ارگان‌هاي دولتي با پايگاه‌هاي مقاومت بسيج مي‌تواند باشد، گفت: حراست و نگهداري از آثار تاريخي، منابع طبيعي و ملي و جلوگيري از قاچاق آن‌ها به يكي از مهم‌ترين وظايف بسيج مي‌تواند تبديل شود.

در پايان نشست نيز خانه‌بگ موسي بيگي ـ معاونت فرهنگي پايگاه شهيد آقابيگي استان ايلام ـ با بيان اين‌كه ميراث فرهنگي دستگاه نگه‌دارنده‌ي آثار تاريخي است و بسيج در اين حوزه، نيرويي بازدارنده مي‌تواند باشد، افزود: هدف از برگزاري اين جلسه‌ها تقويت امنيت و حفاظت بيشتر و بهتر از منابع و آثار تاريخي استان ايلام است

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز