روزانه ۹۰۰ زائر ایرانی از مرز مهران عازم عتبات عالیات می‌شوند

مدير كل حج و زيارت ايلام گفت: روزانه 900 نفر زائر ايراني در قالب 20 كاروان 37نفره از طريق مرز بين الملي مهران عازم عتبات عاليات مي‌شوند.

علي احمد هرندي با اعلام اين خبر به خبرنگار حج و زيارت اظهار كرد: روزانه به طور ميانگين 900 ايراني و هزار عراقي از اين مرز تردد مي‌كنند كه همگي آنها تحت پوشش سازمان حج و زيارت و به صورت قانوني از عراق به ايران و برعكس اعزام مي‌شوند.

وي با بيان اين كه تعدادي هم به صورت غيركارواني و آزاد با ويزا عازم عراق مي‌شوند،‌افزود: زائران ايراني هم اكنون به دليل ناامني‌هاي موجود در عراق تنها به شهرهاي زيارتي نجف و كربلا اعزام مي‌شوند و به شهرهاي كاظمين و سامرا نمي‌روند.

هرندي اضافه كرد: اين كاروان‌ها با پرداخت مبلغ دو ميليون و 400 هزار ريال، 7 روز و 8 شب در بهترين هتل‌هاي دو شهر زيارتي كربلا و نجف اقامت مي‌كنند كه اين ميزان هزينه براي اسكان، اياب و ذهاب و غذا تمهيد ديده شده است.

مدير كل حج و زيارت ايلام بيان كرد: از ميان اين تعداد كاروان ايراني عازم به عتبات عاليات حتي يك كاروان از استان ايلام وجود ندارد و اين مساله هم به دليل اشتراكات و خويشاوندي مردم استان با شيعيان عراقي و گراني هزينه كاروان‌ها است كه اميدواريم با كمتر شدن هزينه‌ها در آينده كاروان‌هاي ايلام نيز عازم شوند.

وي با اشاره به اين كه كاروان‌هاي ايراني و عراقي در شهر ايلام هيچ توقف و اقامتي‌نمي‌كنند، گفت: برنامه‌هايي در دست تهيه است كه زمينه‌هاي اقامت موقت زائران در استان فراهم شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -16روز