دانشجویان ایلام و عدم توانایی پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد ایلام توانایی پرداخت شهریه را ندارند و علی رغم آن که استاندار ایلام با پرداخت دو میلیارد ریال کمک به دانشگاه آزاد، بخشی از شهریه دانشجویان محروم را تقبل کرده اما هنوز این میزان کافی نیست.
به گزارش آموزش نیوز دکتر عادل نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هنوز علیرغم گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید هنوز بسیاری از دانشجویان ایلامی موفق به تامین شهریه خود نشده و چشم به کمک ها و وام هایی که قرار است از سوی دولت به این افراد پرداخت شود دوخته ‌اند.
وی تحصیل در دانشگاه را حق طبیعی جوانان خواند و تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ایلام تا آنجا که ممکن است زمینه تحصیل دانشجویان را فراهم می کند اما مسئولان کشور باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها منبع هزینه های جاری دانشگاه شهریه های دانشجویان است و اگر به افرادی که امکان پرداخت شهریه خود را ندارند کمک نشود نه تنها این افراد بلکه آموزش و دانشگاه نیز متضرر خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اشاره به کیفیت مطلوب آموزشی دانشگاه آزاد ایلام تاکید کرد: در حال حاضر پنج هزار دانشجوی بومی و غیر بومی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به تحصیل مشغول هستند و سعی شده تا جایی که ممکن است دانشجویان بومی برای کاهش هزینه های تحصیل در دانشگاه پذیرش شوند.

نوروزی ادامه داد: اجرای طرح انتقالی بیش از هزار و 700 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به دانشگاه های شهرهای خود و بالعکس به عنوان اقدامی در خور توجه برای کاهش هزینه تحصیل دانشجویان در طول سال تحصیلی جدید بوده است.

به گزارش مهر، در حال حاضر پنج هزار و650 دانشجو در40 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام مشغول به تحصیل هستند

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز