چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

ناهماهنگی مسوولان شهری ایلام سبب تاخیر در اجرای پروژه گازرسانی شده است.

مدير عامل شركت گاز استان ايلام گفت: ناهماهنگي مسوولان شهري ايلام به ويژه شهردار و فرماندار اين شهرستان سبب تاخير و كندي در اجراي پروژه‌هاي گازرساني در اين شهر شده است.

"علي‌محمد فراهاني" روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا افزود: اين دستگاه اجرايي از چهاردهم فروردين ماه سال جاري تاكنون معطل صدور مجوز حفاري از سوي اين مسوولان براي اجراي پروژه گازرساني به شهرايلام شده است.

وي ادامه داد: اين دستگاه اجرايي در اسفند ماه سال گذشته كليه ساز و كارهاي لازم از جمله انعقاد قرارداد به مبلغ ‪ ۱۵۰‬ميليارد با پيمانكاران مربوطه را به انجام رسانده و اكنون روزانه مبلغي را به عنوان جريمه دير كرد كار به اين پيمانكاران پرداخت مي‌كند.

وي اظهار داشت: با مراجعه به دستگاه‌هاي ذيربط تاكنون هيچ نتيجه‌اي حاصل نشده و هر دستگاه مشكل بوجود آمده را به دستگاه ديگر محول مي‌كند.

فراهاني فقدان ثبات مديريت در راس اين دستگاه‌ها را عامل اين معضل به وجود آمده عنوان كرد و افزود: به نظر مي‌رسد به علت اينكه فرمانداري و سرپرست شهرداري ايلام هر دو در معرض تغيير مديريت قرار گرفته‌اند عملا هيچ كار مثبتي در اين دستگاه‌ها انجام نمي‌شود.

شهردار سابق ايلام اسفندماه سال گذشته با استيضاح اعضاي شوراي اسلامي شهر ايلام بركنار و اكنون اين دستگاه اجرايي به صورت سرپرستي اداره مي‌شود.

اين درحالي است كه شهردار جديد ايلام در جلسات بعدي اعضاي شوراي اسلامي شهر ايلام در اسفندماه سال گذشته انتخاب شده و اما هنوز حكم شهرداري وي توسط وزير كشور به امضا نرسيده است.

فرماندار ايلام نيز در باتلاق برزخ مديريت فرو رفته و منتظر جانشين احتمالي خود است.

شنيده‌ها حاكيست، فرماندار جديد شهر ايلام نيز توسط استاندار ايلام انتخاب شده و به زودي معرفي خواهد شد.

مدير عامل شركت گاز ايلام گفت: اين مشكلات سبب عدم تحقق وعده‌هاي مسوولان شركت گاز در خصوص گازرساني در زمان اعلام شده قبلي به شهرها و روستاهاي استان ايلام خواهد شد.

وي يادآورشد: براساس وعده‌هاي قبلي زمان گازرساني به شهر ايلام زمستان پارسال اعلام شده بود.

وي گفت: وجود اين مشكلات سبب ركود توسعه در استان محروم ايلام شده و بخش عظيمي از اعتبارهاي عمراني اختصاص يافته به اين استان هدر مي‌رود.

فراهاني يادآورشد: مسوولان بومي استان بايد بيشتر از مسوولان ديگر دلسوز عمران و آباداني اين استان در حال توسعه باشند.

وي گفت: نظام مقدس جمهوري اسلامي در سالهاي اخير توجه بيشتري به مناطق محروم و كمتر توسعه داشته و مسوولان و مردم بايد از اين فرصت به دست آمده كمال استفاده را ببرند.

وي هدر دادن وقت در اجراي پروژه‌هاي عمراني را خيانت به مردم اين منطقه خواند و افزود: مسوولان دستگاه‌هاي قضايي بايد با اينگونه روشهاي ناپسند برخورد كنند.

فراهاني اظهار داشت: ساخت و ايجاد طرحهاي بزرگي مانند پالايشگاه گاز، شركت پتروشيمي و گازرساني به شهر و روستاهاي ايلام باعث رونق اقتصادي و توسعه همه جانبه ايلام مي‌شود.

وي افزود: با بهره‌برداري از اين سه طرح بزرگ ملي اشتغالزايي حداقل پنج هزار نيروي ساده و متخصص كار را در پي دارد.

وي گفت: اين درحالي است كه مسوولان در سخنرانيهاي خود رقم ‪ ۱۶‬درصدي نرخ بيكاري استان ايلام را چماق كرده و در عمل هيچ كاري را براي رفع اين معضل نمي‌كنند.

مدير عامل شركت گاز ايلام گفت: تغيير مديريت بايد در جهت انجام سريع و به موقع كار مردم انجام شود، و سدي در برابر خدمت به آنان ايجاد نكند.

با تغيير مديريت اجرايي كشور استان ايلام نيز در معرض اين تغيرات قرار گرفت و ‪ ۵۰‬درصد مديران در سال گذشته تغيير كردند.

با شروع سال جديد، ديگر مديران منتظر اين تغيير بوده و عملا در افكار عمومي و محافل غير رسمي براي هر كدام از آنان جانشيني معرفي شده است.

نظرات ارسال نظر