دوشنبه 5 خرداد 1399

رییس سازمان صنایع و معادن استان ایلام: طرح‌های بزرگ استان برای تامین ریالی با مشکل مواجهند.

رييس سازمان صنايع و معادن استان ايلام گفت: براي تامين اعتبار ريالي طرح‌هاي بزرگ معرفي شده استان به حساب ذخيره ارزي مشكل داريم.

غلام سليماني با اعلام اين خبر به سرويس اقتصادي ايسنا اظهار كرد: با توجه به اين كه سياست جديد دولت در حوزه طرح‌هاي زودبازده و كارآفرين است، تامين اعتبار براي طرح‌هاي بزرگ معرفي شده كه در حوزه طرح‌هاي زودبازده نمي‌گنجد با مشكل مواجه است.

وي با بيان اين كه ظرفيت استان در طرح‌هاي زودبازده و كارآفرين محدود است، افزود: پيشنهاد سازمان‌هاي صنايع و معادن استان به وزارتخانه در مورد اعتبارات كارآفريني براي حل بخشي از اين مشكل، واگذاري اعتبار حدود 25 درصد اعتبارات كارآفريني به استان‌ها بوده است.

رييس سازمان صنايع و معادن ايلام از معرفي 59 طرح صنعتي براي گشايش LC در حساب ذخيره ارزي خبر داد و بيان كرد: در سال‌هاي گذشته روال اين گونه بود كه متقاضيان، طرح‌هايشان را ارائه مي‌كردند و ما به وزارتخانه ارجاع مي‌داديم، اما دولت جديد اين وظيفه را به استان‌ها تفويض كرده است و هيچ‌گونه محدوديت ارزي تا سقف يك ميليارد نيز وجود ندارد.

سليماني اضافه كرد: اختصاص مبلغ 250 ميليون دلار براي طرح‌هاي ارزي استان در سفر هيات دولت به استان مي‌تواند كمك بزرگي به توسعه استان ايلام كند.

تاكنون چهار طرح صنعتي بزرگ در استان ايلام از حساب ذخيره ارزي گشايش اعتبار شده است.

نظرات ارسال نظر