چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

رییس دادگستری ایلام:اطلاع‌رسانی باید در خدمت برقراری امنیت در جامعه باشد.

رييس دادگستري استان ايلام گفت: اطلاع‌رساني بايد در خدمت برقراري امنيت اجتماعي و اقتصادي و به تبع آن شكوفايي اقتصادي در جامعه باشد.

"فارس نوري" روز سه‌شنبه در ديدار با رييس و كاركنان خبرگزاري مركز ايلام افزود: با توجه به تاثير انتقال اطلاعات در امنيت اجتماعي و افكار عمومي، اطلاع رساني نادرست ممكن است چهره استان را تخريب كرده، موجب فرار سرمايه‌گذاران و جلوگيري از رشد اقتصادي جامعه شود.

وي اظهار داشت: اطلاع‌رساني در عين كمال و صحت نبايد به گونه‌اي باشد كه با ايجاد رعب و وحشت باعث برانگيختن افكار عمومي عليه استان شود.

نوري با اشاره به اينكه ميزان بزهكاري و ناهنجاري‌ها در استان ايلام در مقايسه با ساير نقاط كشور بسيار كمتر است، گفت: برخي با بزرگنمايي مشكلات و كاستي‌ها مانع از رشد همه جانبه استان مي‌شوند.

وي بيان كرد:استان ايلام از جمله امن‌ترين مناطق كشور و داراي استعدادهاي فراواني براي سرمايه‌گذاري است و بايد با اطلاع‌رساني درست و به‌موقع زمينه استفاده از اين استعدادها فراهم شود.

نوري گفت: برخي از افراد مغرض با برانگيختن بحث نيروي بومي و غيربومي باعث اغتشاش در برخي كارخانه‌هاي مهم استان از جمله پتروشيمي و گاز شده و مانع از ورود سرمايه‌گذاران به اين استان مي‌شوند.

وي افزود: اين امر باعث تبليغات منفي بر عليه استان ايلام شده و تغيير آن نيازمند فرهنگسازي از سوي مطبوعات و رسانه‌هاي جمعي است.

وي ابراز اميدواري كرد: كليه اصحاب مطبوعات اين استان با اطلاع رساني صحيح زمينه ورود سرمايه‌گذاران و رشد و شكوفايي اقتصادي استان را فراهم كنند.

استان ايلام با گستره دو ميليون هكتار بيش از ‪ ۶۲۰‬هزار نفر جمعيت دارد.

نظرات ارسال نظر