چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

مجتمع فولاد منجل در انتظار تخصیص اعتبار

مديرعامل فولاد منجل از شروع عمليات ساخت كارخانه فولاد در استان ايلام در صورت تخصيص اعتبار ريالي و باز شدن LC پروژه از حساب ذخيره ارزي خبر داد.

رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا افزود: در سفر اخير رييس جمهور و هيات وزيران به استان ايلام، مصوبه‌اي در بند سوم تصويب نامه هيات وزيران تصويب شد كه بر اساس آن قرار شد تا سقف 250 ميليون دلار با اولويت و خارج از نوبت براي طرح‌هاي صنعتي و كشاورزي از محل تسهيلات حساب ذخيره ارزي تامين شود.

وي با اشاره به مكان احداث مجتمع فولاد ايلام در منطقه منجل در غرب شهرستان ايلام افزود: ميزان سرمايه‌گذاري حدود 250 ميليارد تومان شامل 85 ميليون يورو بخش ارزي و مابقي بخش ريالي است كه منجر به اشتغالزايي مستقيم براي حدود 800 نفر خواهد شد.

مديرعامل شركت فولاد منجل گفت: سايت محل اجراي پروژه به مساحت 20 هكتار تخصيص يافته و عمليات تسطيح نيز صورت گرفته و آماده اجرا و آغاز عمليات فيزيكي پروژه است.

رحيمي به فعاليت‌هاي مسوولان شركت فولاد ايلام در خصوص تخصيص ارز مورد نياز پروژه اعم از مذاكره و اخذ موافقت بانك عامل و وزارت محترم صنايع و انجام مكاتبات با شوراي محترم اقتصاد كشور از طريق وزارت صنايع اشاره كرد و ادامه داد: با توجه به مكاتبه استاندار ايلام با معاون اجرايي رياست جمهوري اميدواريم با پيگيري‌ها و حمايت‌هاي بعدي مسوولان استان ارز موردنياز تامين شود.

گفتني است، عمليات اجرايي مجتمع فولاد منجل از 78 آغاز شده، ولي تاكنون به دليل اختصاص نيافتن اعتبارات موردنياز راكد مانده است.

نظرات ارسال نظر