چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

۱۳‬دستگاه تجهیزات مخزنی برای پالایشگاه ایلام در شرکت آذرآب اراک ساخته شد

طراحي و ساخت ‪ ۱۳‬دستگاه تجهيزات پالايشگاهي شامل مخازن تحت فشار ، مبدل حرارتي و فيلتر براي پالايشگاه گاز ايلام در شركت آذرآب اراك پايان يافت.
مدير اجرايي ساخت مخازن شركت صنايع آذرآب اراك روز يكشنبه در گفت وگو باايرنا دراين خصوص گفت: اين تجهيزات در مجموع با‪ ۵۱۸‬تن وزن طبق قراردادي به ‌ارزش هفت ميليارد و ‪ ۵۰۰‬ميليون ريال در مدت ‪ ۴/۵‬ماه طراحي و ساخته شد.
مهندس "مجيد كمالي روستا" افزود: با طراحي و ساخت‌اين تجهيزات پالايشگاهي به دست متخصصان آذرآب از خروج يك ميليون دلار ارزازكشور جلوگيري شده است.
وي گفت: وزن اين تجهيزات بين دو تا ‪ ۱۰۴‬تن متغير بوده و طول آنها از دو هزار و ‪ ۴۰۰‬ميليمتر تا ‪ ۱۷‬هزار و ‪ ۶۹‬ميلمتر است.
وي افزود: قطر اين تجهيزات بين ‪ ۹۱۴‬تا سه هزارو‪ ۳۰۰‬ميلي‌متر و تحمل فشار تست هيدرواستاتيك آنها از ‪ ۸/۶۹‬تا ‪ ۱۱۶/۵۳‬بار است.
مهندس كمالي روستا توضيح داد: با توجه به اينكه ضخامت ورق بدنه برخي از اين تجهيزات تا ‪ ۱۲۷‬ميلي‌متر است دقت در عمليات رول گرم، جوشكاري و خمكاري قطعات آن از ظرافت خاصي برخوردار است.
وي گفت: جنس تجهيزات مخزني پالايشگاهي ساخته شده از نوعي فولاد آلياژي است و در سايت وظيفه نگهداري و صافي گاز و تبادل حرارتي را برعهده دارند.
وي اضافه كرد: ‪ ۶۸‬دستگاه تجهيزات پالايشگاهي به وزن يكهزار و ‪ ۴۱۱‬تن از سال ‪ ۸۳‬در پنج مرحله براي پالايشگاه گاز ايلام در آذرآب طراحي و ساخته شده كه در مجموع هفت ميليون دلار صرفه‌جويي ارزي داشته است.
شركت صنايع آذرآب اراك با قدمت ‪ ۱۹‬ساله از صنايع مادر در زمينه طراحي و ساخت و نصب انواع مخازن تحت فشار ، مولدهاي بخار ، تجهيزات نفت و گاز ، مولد حرارتي و صنايع ، سيمان ، گچ ، قند ، روغن‌سازي و معدن است.

نظرات ارسال نظر