چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

برخی از مدیران استانی با ایجاد منطقه‌ی ویژه‌ی گردشگری در سد ایلام مخالفند

مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان ايلام گفت‌: با وجود تصويب و انتخاب سد ايلام به عنوان منطقه‌ي نمونه‌ي گردشگري، برخي دستگاه‌هاي اداري ايلام با اين طرح مخالفت كردند.

فريدون محمدي با اعلام اين خبر به خبرنگار ايسنا گفت‌: در سال گذشته پيشنهاد ايجاد شش منطقه‌ي ويژه‌ي گردشگري در استان ايلام به سازمان مركزي در تهران ارايه شد كه مناطق ويژه‌ي گردشگري دره شهر و سد ايلام پذيرفته شدند.

وي با اشاره به اينكه براي انجام مطالعات اين طرح در سال گذشته مبلغ يك ميليون ريال اعتبار از سوي سازمان ميراث فرهنگي وگردشگري كشور اختصاص يافته است، اظهار داشت‌: متاسفانه به دليل اين كه اين طرح بايد مورد تصويب و موافقت سازمان‌هاي محيط زيست و آب منطقه‌اي استان و آب و فاضلات قرار گيرد، با مخالفت اين سازمان‌ها رو به رو شده و ما براي كسب اين اعتبار نيازمند موافقت اين سازمان‌ها هستيم.

محمدي، به ادامه تلاش‌ها براي كسب و موافقت سازمان‌هاي مختلف اشاره و اضافه كرد‌: در صورت ساخت اين منطقه گردشگري و استفاده از فضاي بكر سد ايلام اين منطقه با امكاناتي نظير قايق‌هاي پدالي و موتوري، احداث كمپينگ و... تجهيز خواهد شد و به محلي براي جذب گردشگر تبديل مي‌شود.

وي افزود‌: سد ايلام هم اكنون با وجود اين كه هيچ امكانات گردشگري در آنجا مستقر نيست، مردم با رغبت براي

استفاده از فضاي طبيعي و گردشگري آن هر روز به آب‌ها روي مي‌آورند.، اين در حالي است كه اگر اين منطقه به منطقه ويژه‌ي گردشگري تبديل شوند، نه تنها باعث جذب اهالي بومي‌ مي‌شود، بلكه گردشگران ايراني وخارجي نيز از آن ديدن خواهند كرد.

سد ايلام در 15 كيلومتري شهر ايلام قرار دارد و از نظر جغرافيايي جزو شهرستان مهران است

نظرات ارسال نظر