تدوین طرح برنامه‌ای جامع برای توسعه‌ی گردشگر‌ی و تردد زوار عتبات عالیات در استان ایلام

معاون امور عمراني استانداري ايلام از تدوين طرح برنامه‌اي جامع براي توسعه‌ي گردشگر‌ي و تردد زوار عتبات عاليات در استان خبر داد.

فلاح عاقبت‌بين در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اعلام اين خبر گفت‌: استان ايلام به خاطرداشتن طبيعي بكر و نزديكي به عتبات عاليات و كشور عراق و همچنين داشتن بيش از 235 جاذبه‌ي تاريخي كه آثاري به جا مانده از تمدن‌هاي باستاني از جمله تمدن عيلامي‌ بوده و داراي موقعيت بسيار ممتازي در كشور است.

وي گفت‌: استان ايلام داراي 440 كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق است و مرز مهران با توجه به تحولات اخير عراق، مهم‌ترين، امن‌ترين مرز براي تردد مسافر و كالا به شمار مي‌رود و ما برنامه‌ي داريم تا با ايجاد كنسولگري عراق در استان، مرز مهران را به يك منطقه‌ي ويژه‌ي گردشگري تبديل كنيم.

وي با بيان اين كه نبود زيرساخت‌هاي مناسب باعث شده كه ايلام يكي ازمناطق محروم كشور باشد افزود‌: ما مي‌خواهيم تحولي اساسي در توسعه‌ي زيرساخت‌هاي استان داشته باشيم كه اين امر تاثير زيادي در توسعه‌ي گردشگري خواهد داشت.

معاون عمراني استانداري ايلام افزود‌: سياست‌هاي راهبردي معاونت عمراني، ايجاد زيرساخت‌هاي استان براي توسعه گردشگري است و با توجه به قابليت‌هاي استان، اميد است كه با كمك مسوولان و با آموزش نيروهاي استان در زمينه‌ي گردشگري شاهد توسعه اين صنعت در استان باشي

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال