مسوولان اجازه راهپیمایی کارگری را نمی‌دهند

دبير اجرايي خانه كارگر ايلام از همكاري نكردن فرمانداري و كميسيون كارگري استانداري در برگزاري تجمع صنفي كارگري استان ايلام انتقاد كرد.

علي غياثي در گفت‌وگو با خبرنگار كار و اشتغال ايسنا، از موافقت نكردن اوليه فرمانداري و كميسيون كارگري استانداري ايلام با راهپيمايي و تجمع كارگران به مناسبت هفته كارگر در ايلام خبر داد كه پس از انعكاس اين قضيه از طريق خانه كارگر به وزارت كشور قرار شده است كه تجمع بدون راهپيمايي در مقابل خانه كارگر صورت گيرد.

غياثي اضافه كرد: نظارت اداره كار و امور اجتماعي بر تجمع كارگران را نمي‌پذيريم چراكه در حال حاضر با وزارت كار اصطكاك زيادي داريم.

وي اظهار كرد: خانه كارگر تشكيلات استان ايلام يك تشكل صنفي است كه از سياسي كاري پرهيز دارد اما متاسفانه مديركل اداره كار و امور اجتماعي ايلام طي بخشنامه‌اي به تمام واحدهاي توليدي دولتي خواستار همكاري نكردن آنها با خانه كارگر شده است.

غياثي افزود: ديوان عدالت اداري مكاتبه عليه تشكل قانوني و صنفي خانه كارگر را منع كرده است و ما نيز بر همين اساس بخشنامه اداره كار و امور اجتماعي ايلام را محكوم مي‌كنيم و اعلام مي‌داريم كه دوائر دولتي حق دخالت در مراسمات هفته كارگر را ندارند.

وي حمايت از انرژي هسته‌اي، بيعت با حضرت امام(ره) و رهبري و اعتراض به سياست‌هاي وزارت كار را از جمله دلايل برگزاري راهپيمايي و تجمع كارگران اعلام كرد.

دبير اجرايي خانه كارگر در بخش ديگري از گفت‌وگويش با ايسنا از برگزاري سومين جلسه ستاد بزرگداشت هفته كارگر در استان ايلام خبر داد و گفت: در روز اول هفته كارگر تعدادي از كارگران ايلامي به مناسبت روز تجديد ميثاق با ولايت به حرم مطهر حضرت امام خميني (ره) اعزام خواهند شد.

وي همچنين از افتتاح دوره جديد كلاس‌هاي آموزشي رايگان خانه كارگر در اين هفته خبر داد و اضافه كرد: در سال 84، 600 نفر از شركت كنندگان در اين كلاس‌ها موفق به اخذ گواهينامه موردنظر خود شده‌اند.

غياثي برگزاري جلسه با مديركل سياسي ـ انتظامي و فرماندار ايلام در جهت حل مشكلات جامعه كارگري ايلام و تقدير از زنان كارآفرين و سخنراني نماينده كارگران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه را از ديگر برنامه‌هاي تشكل متبوعش براي هفته كارگر عنوان كرد.

دبير اجرايي خانه كارگر در پايان از معرفي دو تن از كارگران ايلامي به عنوان كارگر نمونه كشوري خبر داد

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز