مدیرعامل شرکت گاز ایلام: شهر ایلام اوایل سال ۸۶ از گاز شهری برخوردار می‌شود.

مديرعامل شركت گاز استان ايلام گفت: پروژه خط انتقال گاز بين استان‌هاي ايلام و كرمانشاه به منظور گازرساني به استان ايلام با 50 درصد پيشرفت فيزيكي در حال اجراست.

علي محمد فراهاني با اعلام اين خبر به خبرنگار انرژي ايسنا افزود: اين خط انتقال به طول 160 كيلومتر در حال اجراست كه 90 كيلومتر آن در داخل استان ايلام و بقيه در استان كرمانشاه قرار دارد و با تكميل آن امكان جابه‌جايي گاز طبيعي بين دو استان فراهم مي‌شود.

وي افزود: با بهره‌برداري كامل از اين شاهرگ، انتقال گاز شهرهاي ايلام، چوار، ايوان، سرابله، لومار، زرنه و روستاهاي اطراف در استان ايلام و شهرهاي اسلام‌آباد، گيلانغرب، سرپل ذهاب، كرند، قصر شيرين و روستاهاي اطراف آن در استان كرمانشاه مي‌توانند از گاز طبيعي استفاده كنند.

مديرعامل شركت گاز استان ايلام اضافه كرد: اين خط انتقال كه گاز شيرين شده توسط پالايشگاه گاز ايلام را از ميدان تنگ بيجار و كمانكوه به شهرهاي استان مي‌رساند با اعتباري بالغ بر 53 ميليون دلار در حال احداث است و در صورتي كه منابع مالي و تجهيزات كالايي فراهم شود، اواخر سال 85 يا اوايل سال 86 به بهره‌برداري مي‌رسد.

فراهاني، تحقق گازرساني به شهرهاي استان ايلام را منوط به راه‌اندازي به موقع پالايشگاه گاز استان و استخراج به موقع گاز از ميادين نفتي و آماده شدن لوله‌هاي خط انتقال دانست و بيان كرد: در صورت تحقق چنين امري پيش‌بيني مي‌شود كار گازرساني به حوزه شمالي استان ايلام تا سال 87 به طور كامل به پايان برسد.

استان ايلام هم اكنون با دارا بودن بين 11 تا 13 درصد ذخاير گاز كشور تنها استاني است كه از نعمت گاز طبيعي و سيستم لوله‌كشي گاز شهري بي بهره است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز