دوشنبه 5 اسفند 1398

مدیرکل بنیاد شهیدایلام:ارزش و حماسه دو رکن اصلی دوران دفاع مقدس است

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان ايلام گفت: ارزش و حماسه دو ركن اصلي دوران دفاع مقدس است.

"عبدالله تاجفر" روز چهارشنبه در سومين همايش ايثارگران آزمايشگاه فني و مكانيك خاك كشور در سرسراي آموزش و پرورش شهر مهران بيان كرد: دوران دفاع مقدس را بايد عرصه تبلور تعليمهاي قرآن و آموزه‌هاي ديني و حماسه- سازيهاي مردم براي حفظ ارزشهاي معنوي در جهان امروز خواند.

وي افزود: برهه تاثيرگذار جنگ تحميلي فرصتي بود تا مردم با تبعيت از آموزه‌هاي ديني و فرهنگ ايثار و شهادت وضعيت جديد و متفاوتي در تاريخ جهان بيافرينند.

وي تصريح كرد: نقش مردم و حضور آنان در جبهه‌هاي نبرد به صورتي خودجوش و با كمترين امكانات راهبرد موثري بود كه علاوه بر پيروزي رزمندگان اسلام در جنگ، فرهنگ پايداري و ايثار را در جامعه نهادينه كرد.

تاجفر با بيان اينكه از نظر نسبت جمعيتي استان ايلام با وجود داشتن بيش از ‪ ۱۵‬هزار ايثارگر در جايگاه سوم كشور قرار دارد، تاكيد كرد: اگر مردم ايلام در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه‌ها حماسه نمي‌آفريدند سرنوشت جنگ به گونه‌اي ديگر رقم مي‌خورد.

وي مردم ايلام را مردمي همواره در صحنه خواند و تاكيد كرد: مردم ايلام نشان داده‌اند كه همواره به آرمانهاي انقلاب و نظام پايبند بوده و هستند.

سومين همايش ايثارگران آزمايشگاه فني و مكانيك خاك وزارت راه و ترابري از امروز (چهارشنبه) به مدت دو روز در ايلام تشكيل شده است.


نظرات ارسال نظر