یک‌شنبه 4 اسفند 1398

نماینده‌ی ایلام: در نظر گرفتن هر بشکه نفت ۴۰ دلار در بودجه‌ی ۸۵ نرخ بالایی است.

عضو كميسيون اجتماعي با اشاره به اينكه بودجه 1385 اولين بودجه دولت جديد است، گفت: لازم است اين بودجه برگرفته از شعارهاي و جهت‌گيري‌هاي دولت باشد.

فريدون همتي نماينده‌ي ايلام در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ادامه داد: در بودجه 1385 بايد شعار عدالت‌محوري دولت جديد كه كيفي است به كمي تبديل شود.

وي ادامه داد: در بودجه 1385 بايد به بحث فرهنگيان، بازنشستگان و كاركنان دولت و همچنين بحث آموزش و حوزه‌ي فرهنگي توجه شود چراكه جامعه نياز دارد كه از نظر فرهنگي مورد توجه باشد.

وي با تأكيد بر اينكه لازم است در بودجه 1385 بهداشت و درمان و رفاه مورد توجه جدي قرار گيرند، گفت: پروژه‌هاي نيمه‌تمام بايد در بودجه 1385 مورد توجه قرار گيرند و تا پايان سال 1385 در مدار استفاده قرار گيرند.

همتي توجه به بحث عمران شهرها و مناطق محروم را از ديگر موارد مورد توجه در بودجه 1385 عنوان كرد و گفت: ‌در اين بودجه بايد تورم و گراني مهار شود و بودجه هم از نظر شكلي و ساختاري و هم از نظر عدد و رقم به گونه‌اي طراحي شود كه بتواند تورم را مهار كند.

عضو كميسيون اجتماعي ادامه داد: بايد در اين بودجه با در نظر گرفتن طرح تثبيت قيمتها بتوانيم يك دوره 4 يا 5 ساله‌ي مهار داشته باشيم و هرقدر كه بتوانيم اين طرح را اجرا و ادامه دهيم به مهار تورم كمك مي‌كند.

وي تأكيد كرد: بايد بودجه را به گونه‌اي واقعي ببينيم كه در طول سال كسري نداشته باشيم. متأسفانه در بودجه‌ي سنوات گذشته و سال جاري به دليل اينكه منبع درآمدها واقعي ديده نشد با كسري مواجه شديم كه اين كسري بودجه آثار منفي بر تورم و نرخ قيمت‌ها و بازار سرمايه داشت.

همتي تصريح كرد: در بودجه 1385 ارزش هر بشكه نفت بايد به گونه‌اي باشد كه نوسانات بازار نفت در دنيا و شرايط بين‌الملل، بودجه را تحت تأثير قرار ندهد و در نظر گرفتن هر بشكه نفت 40 دلار در بودجه، نرخ بالايي است و بايد به سمت يك عدد منطقي برويم كه ساختار بودجه‌بيني را به هم نريزد.

نظرات ارسال نظر