هفت مرکز آموزش راه دور در ایلام راه‌اندازی شد

مسوول مراكز آموزش از راه دور سازمان آموزش و پرورش ايلام گفت: هم‌اكنون هفت مركز آموزش از راه دور براي ارايه خدمات به دانش‌آموزان اين استان راه‌اندازي شده است.

"نوربخش نوراللهي" روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا افزود: اين مراكز از اول سال تحصيلي جاري به منظور ارايه خدمات آموزشي به دانش آموزان بازمانده از تحصيل در دوره‌هاي راهنمايي و دبيرستان توسط سازمان آموزش و پرورش اين استان فعال شده است.

وي اظهار داشت: درحال حاضر يك هزار و ‪ ۲۰۰‬نفر از دانش‌آموزان لازم‌التعليم و بزرگسال از خدمات آموزشي مراكز آموزش از راه دور استفاده مي‌كنند.

وي اضافه‌كرد: بيش از ‪ ۷۲۰‬نفر از دانش‌آموزان مراكز آموزش از راه دور دختر و مابقي پسر هستند.

وي با اشاره به اينكه ‪ ۸۴۰‬نفر اين دانش‌آموزان در مناطق روستايي و مابقي در مناطق شهري هستند، پيش بيني كرد در دو ترم سال تحصيلي جاري بيش از دو هزار نفر از اين دانش‌آموزان در اين مراكز جذب شوند.

وي تصريح كرد: هم‌اكنون روش آموزش اين مراكز به شكل كتاب محور و سي دي آموزشي است كه در آينده از دو روش مدرن آموزش از راه دور به‌وسيله اينترنت و رسانه‌هاي تصويري (تلويزيون) بهره گرفته خواهد شد.

نوراللهي ابراز اميدواري كرد، با افزايش اين نوع مراكز همه دانش‌آموزان بازمانده از تحصيل در استان تحت پوشش طرح آموزش از راه دور قرار گيرند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 9روز