جمعه 16 خرداد 1399

مشکل ترافیک شهروندان ایلامی را به ستوه آورده است.

انبوه خودروهايي كه در سطح خيابانهاي كم عرض شهر ايلام تردد مي‌كند، براي شهروندان اين شهر تحمل ناپذير و مشكل آفرين شده است.

ترافيك سنگين خودروها در سطح خيابانهاي شهر بويژه هسته مركزي آن يعني خيابانهاي آيت‌الله "حيدري"، "فردوسي"، "سعدي شمالي و جنوبي"، "تختي" و "طالقاني" اهالي اين شهر ‪ ۲۲۰‬هزار نفري را به ستوه درآورده است.

مركز شهر ايلام كه پرجمعيت‌ترين نقطه آن است علاوه بر تراكم واحدهاي مسكوني، محل استقرار بازار و فعاليتهاي تجاري است كه همين عوامل نيز بر تشديد مشكل ترافيك در اين منطقه افزوده است.

اين منطقه، هنوز بافت سنتي ‪ ۲۵‬سال گذشته خود را حفظ كرده و تنها تغيير ملموس در آن، تحميل جميعتي انبوه و ورود روزانه هزاران مسافر از شهرها و روستاهاي اطراف به آن و تردد صدها دستگاه خودرو است.

زندگي آرام چند سال گذشته شهروندان ايلامي اينك با انبوه هياهو، دود و بوق ممتد و مهيب خودروها در هم آميخته است.

هر چند رفع معضل ترافيك شهر ايلام تاكنون بارها از طريق تريبونهاي مختلف به مسوولان مرتبط با موضوع گوشزد شده اما عوامل بازدارنده متعدد هنوز راه هرگونه راه حلي را به روي آن بسته است.

معضل ترافيك شهر ايلام، به كلاف سردرگمي تبديل شده كه به با وجود اجراي طرحهاي مقطعي ترافيكي تاكنون به طور جدي ريشه‌يابي و درمان و معالجه نشده است.

تعداد خودروهاي شهر ‪ ۲۲۰‬هزار نفري ايلام به حدي زياد است كه مطابق آمار- هاي ارايه شده از سوي دستگاه‌هاي مسوول سرانه خودور در اين شهر، بيشتر از شهر تهران است.

اگر سرانه خودرو در تهران براي هر هفت نفر يك دستگاه است، در شهر ايلام به ازا هر چهار نفر يك خودرو وجود دارد و اين در حالي است كه عرض اكثر خيابانهاي شهر ايلام بيشتر از ‪ ۱۴‬متر نيست.

معاون راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي ايلام دراين‌باره گفت: سرانه خودرو در شهر ايلام دو برابر بيشتر از استاندارد جهاني است.

سرهنگ "شمس‌الله فرجي" به خبرنگار ايرنا افزود: روزانه حدود ‪ ۲۰‬هزار دستگاه خودرو در سطح خيابانهاي مركزي شهر در حال تردد هستند كه چهار هزار از اين خودروها ترافيك زا و اضافه بر نياز جمعيتي ايلام است.

وي با بيان اين كه بيشتر خودورهاي سطح شهر مسافربر است گفت: عرض قانوني خيابانهاي مركزي و پردد شهري نبايد كمتر از ‪ ۴۵‬متر باشد در حالي كه در ايلام اغلب خيابانها ‪ ۱۴‬متري هستند.

وي افزود: تعريض خيابانها، انجام خط كشيها، نصب تابلوها و چراغهاي هوشمند راهنمايي، اصلاح هندسي معابر، احداث معابر زير گذر و روگذر و كنار گذر، احداث كمربندي و رفع سد معبر در حل معضل ترافيك ايلام موثر است.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر ايلام نيز از اجراي طرح جامع ترافيك شهر ايلام خبر داد و گفت: يك گروه در حال بررسي طرحهاي مختلف به منظور روانسازي ترافيك در سطح اين شهر شده‌اند.

"علي كهزادي" به ايرنا افزود: در صورت عملي شدن اين طرحها به احتمال زياد برخي از خيابانهاي مركزي شهر يك طرفه شده و در برخي ديگر معابر زير گذر و روگذر و در تقاطعها و معابر كنارگذر احداث و بسياري از خيابانهاي مركزي شهر نيز تعريض خواهد شد.

وي بدون ذكر اعتبار مورد نياز براي اجراي طرح جامع ترافيك ايلام گفت:
مهمترين مشكل موجود، تامين اعتبار كلان مورد نياز اجراي اين طرح است كه تاكنون هيچ دستگاهي عهده‌دار آن نشده است.

وي افزود: در صورتي كه مسوولان استان نسبت به تامين اين اعتبار اقدام كنند طرح جامع ترافيكي در سطح شهر اجرا مي‌شود.

كارشناسان مهندسي شهري بر اين باورند كه پديد آمدن معضل ترافيك شهر ايلام ناشي از عوامل متعددي از جمله ساخت و سازهاي شهري، طراحي نامطلوب معابر و خيابانها و ميادين، وجود عوامل تشديدكننده ترافيك نظير سد معبر و مسافركشهاي بي‌مجوز و انبوه خودروها است.

آنان مي‌گويند: حل اين معضل نياز به همكاري دستگاه‌هاي مختلف از جمله شهرداري، سازمان مسكن و شهرسازي، حمل و نقل و پايانه‌ها، راه و ترابري، شوراي اسلامي شهر و راهنمايي و رانندگي دارد.

نظرات ارسال نظر