مدیر عامل آب و فاضلاب ایلام: شایعه آلودگی آب شرب ایلام بی‌اساس است!

مدير عامل شركت آب و فاضلاب ايلام، شايعه آلودگي آب شرب اين شهر را بي‌اساس خواند.

"محمدرضا كرمي‌نژاد" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با تكذيب اين شايعه افزود: گل‌آلود شدن آب شرب شهر ايلام در روزهاي گذشته ناشي از بارندگي و ورود آب گل‌آلود به سرچشمه‌هاي تامين آب در چشمه "گل گل" و سد ايلام بوده كه از ورود اين آب پس از مدت اندكي به شبكه آب شهري جلوگيري شده است.

وي تصريح كرد: در پي بارندگي سطح گل آلودگي آب ايلام به ‪ ۳۵‬هزار "ان تي يو" رسيده كه حد مجاز اين ميزان پنج هزارم "ان تي يو" است.

كرمي نژاد ادامه داد: براي جلوگيري از ورود آب گل‌آلود و تكميل ظرفيت تصفيه‌خانه آب ايلام با بستن شبكه آب شهري از آلودگي آب ايلام جلوگيري شده و هيچگونه آلودگي مضري در آب ايلام نفوذ نكرده است.

وي ادامه داد: با آزمايشهاي به عمل آمده از سوي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايلام ميزان سلامت آب ايلام بيش از ‪ ۹۷‬درصد است.

وي با بيان اينكه شاخص سلامت جهاني آب اكنون ‪ ۹۵‬درصد است تاكيد كرد: آب ايلام از نظر بهداشتي كاملا سالم است.

وي با اشاره به اصلاح و بهسازي شبكه آبرساني شهري ايلام گفت: براي اصلاح شبكه بيش از ‪ ۱۰۰‬ميليارد ريال اعتبار هزينه شده كه شامل نوسازي و تعمير خطوط اصلي لوله و افزايش ظرفيت مخازن ذخيره آب بوده است.

وي تصريح كرد: با اصلاح شبكه آبرساني ايلام ميزان پرت آب در شبكه از ‪۴۷‬ درصد در سالهاي گذشته به حدود ‪ ۳۰‬درصد رسيده است.

كرمي‌نژاد اظهار داشت: با تعمير و اصلاح شبكه آبرساني شهري ايلام بر اساس معيارها و استانداردهاي جهاني اكنون مشكل حادي در زمينه گرفتگي و يا هدر رفتن آب در شبكه نيز وجود ندارد.

در پي بارندگيهاي شديد چند روز گذشته ايلام آب شرب اين شهر براي چند شبانه روز گل آلود شد كه نارضايتي و شايعاتي در خصوص آلودگي زيانبار آب را در بين شهروندان به دنبال داشت.

اكنون حدود ‪ ۷۲‬هزار مشترك آب و فاضلاب در شهر ايلام وجود دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز