چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

مدیرعامل شرکت گاز ایلام: شهرها و روستاهای شمالی استان تاپایان سال۸۷به طور کامل گازرسانی خواهند شد.

مديرعامل شركت گاز ايلام گفت: سه شهر ايلام، ايوان و چوار در حال شبكه‌گذاري براي گاز شهري هستند و تا پايان سال 85 از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

مهندس محمدعلي فراهاني با اعلام اين خبر به خبرنگار انرژي ايسنا افزود: هم‌اكنون در شهر ايلام 360 كيلومتر لوله‌گذاري گاز شهري در حال اجراست و نصب 20 هزار انشعاب شير گاز در يك عمليات ضربتي توسط هفت پيمانكار نيز به صورت همزمان اجرا مي‌شود.

وي گفت: در چوار يك پيمانكار و در ايوان دو پيمانكار هم اكنون مشغول كار شبكه‌گذاري هستند و گازرساني به شهر سرابله و كارخانه سيمان نيز در سال 85 شروع مي‌شود و در سال 86 پايان خواهد يافت.

فراهاني افزود: گازرساني به بخش‌هاي لومار و زرنه در شهرستان ايوان نيز در سال 86 شروع مي‌شود و تعداد 74 روستا در اطراف شهرهاي فوق كه داراي طرح هادي روستايي هستند نيز طي سال‌هاي 85 تا 87 گازرساني مي‌شوند و به طور كلي تا پايان سال 87 منطقه شمال استان داراي شبكه گاز شهري خواهند شد.

مديرعامل شركت گاز استان در مورد شهرهاي جنوبي ايلام نيز اضافه كرد: مطالعه اين شهرها هم اكنون توسط وزارت نفت و شركت ملي گاز ايران در حال انجام است و با پايان يافتن اين مطالعات، گازرساني به اين شهرها هم شروع مي‌شود.

وي گفت: اجراي خط لوله كرمانشاه ـ ايلام به طول 160 كيلومتر و با اعتباري بالغ بر 53 ميليون دلار كه 90 كيلومترش در استان و بقيه در استان كرمانشاه هم اكنون در حال اجراست و بيش از 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد. استان ايلام تنها استان فاقد لوله‌كشي گاز است و مردم سوخت زمستاني خود را به صورت كوپني تهيه مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر