یک‌شنبه 4 اسفند 1398

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلام از ایجاد رشته‌های جدید خبر داد

رييس دانشگاه آزاد اسلامي ايلام از داير رشته‌هاي مديريت بازرگاني، علوم سياسي و ادبيات در مقطع كارشناسي ارشد در اين دانشگاه خبر داد.

عادل نوروزي با اعلام اين خبر به خبرگزاري دانشجويان ايران گفت: علاوه بر اين چهار رشته كه در سال آينده در اين دانشگاه راه اندازي مي‌شوند، رشته كامپيوتر نيز در مقطع كارشناسي راه اندازي مي‌شود.

وي اظهار كرد: هم اكنون 36 رشته تحصيلي در اين دانشگاه وجود دارد و 6 هزار و 350 دانشجو در دو مقطع تحصيلي كارداني و كارشناسي تحصيل مي‌كنند و 230 نفر از اين تعداد دانشجو در مقطع كارداني بدون كنكور پذيرفته شده‌اند.

رييس دانشگاه آزاد ايلام تعداد اعضاي تمام وقت اين دانشگاه را 125 نفر اعلام كرد و افزود: هم اكنون 25 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه در دانشگاه‌هاي داخل بورسيه هستند و با بازگشت آنها زمينه براي راه اندازي رشته‌هاي كارشناسي ارشد فراهم تر مي‌كند.

***

دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز از سال تحصيلي آينده در هشت رشته تحصيلي جديد، دانشجو مي‌پذيرد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تبريز با اشاره به تاسيس و تصويب هشت رشته جديد آموزش، اظهار داشت: اين واحد از سال آينده در رشته‌هاي علوم قرآن و حديث، زبان و ادبيات عرب، برق (گرايش الكترونيك) مكانيك (گرايش تبديل انرژي) و حسابداري در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد، دانشجو مي‌پذيرد.

وي خاطر نشان كرد: جغرافياي طبيعي (گرايش ژئومورفولوژي)، جغرافيا و برنامه ريزي شهري و مهندسي برق (گرايش قدرت) در مقطع كارشناسي نيز از جمله رشته‌هاي جديد هستند.

رئيس واحد تبريز در ادامه اظهار داشت: پيش از اين سه رشته در مقطع دكترا، 12 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و در مجموع 94 رشته و مقطع تحصيلي در واحد تبريز داير بود.

نظرات ارسال نظر