دوشنبه 23 تیر 1399

انتقاد رییس اتحادیه‌ی هتل‌داران ایلام از مسوولان استان: نهادهای دولتی موجبات ورشکستگی هتل‌ها را در ایلام فراهم کرده‌اند.

ارايه خدمات اقامتي و خوابگاهي توسط ادارات و نهادهاي دولتي باعث نابودي بازار هتل داران و صاحبان رستوران‌ها ايلام مي‌شود.

رييس اتحاديه‌ي هتل‌داران ايلام با بيان اين مطلب به خبرنگار ايسنا گفت‌: شهر ايلام داراي چهار هتل و چهار مهمان پذير است كه اگر چه با توجه به موقعيت استان بسيار كم به نظر مي‌رسد، اما با روشي كه الان مسوولان عمل مي‌كنند بنده مي‌گويم تعدادشان زياد است.

جهاني در اين زمينه اظهار كرد‌: پس از باز شدن مرز مهران به روي زوار ايراني و عراقي، به دليل تهيه ويزا و گذرنامه در استان‌هاي مبدا هتل داران ايلامي‌ از اين موقعيت بهره‌اي نمي‌برند.

وي با انتقاد از ادارات و نهادهاي دولتي كه خدمات اقامتي و پذيرايي از زوار، گردشگران ومسافران نوروزي را انجام مي‌دهند گفت‌: در شهر ايلام دولت متصدي اين امور شده و با تاييد مجتمع‌ها و مكان‌هاي اقامتي كه بعضي از آنها غير مجاز است باعث دلسردي سرمايه‌گذاران شده و آينده اين حرفه را در استان به خطر انداخته به طوري كه بعضي از هتل داران براي پرداخت قسط تسهيلات دريافتي با مشكل رو به رو شده‌اند.

جهاني افزود‌: ايجاد هتل و چلوكبابي در شان ادارات دولتي نبوده و خارج از رسالت آنان است و بنده از آنان مي‌خواهم اين كارها را به بخش خصوصي و سرمايه گذاران و بيكاران جامعه واگذار نمايند.

وي همچنين با انتقاد از ستاد تسهيلات نوروزي استان به دليل بي توجهي به هتل‌هاو رستوران‌هاي استان در ايام نوروز از مسوولان استان خصوصا استاندار ايلام خواست تا با تلاش براي ايجاد كنسولگري عراق در شهر ايلام و متوقف نمودن فعاليت‌هاي اقامتي و پذيرايي توسط نهادهاي دولتي و همچنين ارايه تسهيلات مالي به سرمايه‌گذاران اين بخش، موجبات رونق اين حرفه را درسطح استان فراهم سازد، چون در صورت عدم انجام اقدامات مناسب در اين زمينه باعث تعطيلي چند هتل باقي‌مانده در استان خواهند شد.

نظرات ارسال نظر