چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

استاندار ایلام: این استان دارای ظرفیتهای مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

استاندار ايلام گفت: اين استان داراي ظرفيتهاي مناسبي در بخشهاي مختلف براي جذب سرمايه‌گذاران خارجي و داخلي است.

"علي‌محمد آزاد" روز شنبه در ديدار با رييس و كاركنان خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز ايلام افزود: استان ايلام مزيتها و توانمنديهاي زيادي به ويژه در بخش نفت و گاز دارد كه در صورت جذب سرمايه‌گذار براي بهره‌برداري از آنها مي‌توان به توسعه ايلام اميدوار شد.

وي ادامه داد: استان نياز به معرفي و شناساندن استعدادهاي سرمايه‌گذاري دارد كه بايد براي اين كار بوسيله اطلاع رساني دقيق و همه جانبه توجه افراد سرمايه‌گذار را جلب كرد.

وي اظهار داشت: تاكنون شركتهاي مختلفي از كشورهاي چين، ژاپن و اتريش براي سرمايه‌گذاري در بخش نفت و گاز به استان سفر كرده و خواستار سرمايه- گذاري در ايلام شده‌اند.

وي خاطر نشان كرد: علاوه بر اين تعدادي سرمايه‌گذار داخلي نيز خواستار ايجاد واحدهاي صنعتي بزرگ در ايلام بوده كه پيشنهاد اين افراد در حال بررسي است.

آزاد با بيان اينكه عزم مديريت استان معطوف به حمايت از سرمايه‌گذاران است تاكيد كرد: اين استان از آمادگي كامل براي حمايت از سرمايه‌گذاران در بخشهاي مختلف برخوردار است.

استاندار ايلام يادآور شد: متقاضيان سرمايه‌گذاري در اين استان از مزايايي شامل دريافت تسهيلات مناسب برخوردار مي‌شوند.

وي افزود: چرخهاي توليد و دستيابي به توسعه پايدار در اين استان با جلب سرمايه‌گذاران در بخشهاي مختلف به گردش درمي‌آيد.

وي اضافه كرد: در صورت وارد شدن سرمايه‌هاي بخش خصوصي به استان و تبديل آن به يك پتانسيل مي‌توان از مزيت جديد خلق شده، براي رونق اقتصادي منطقه و كاهش معضل بيكاري استفاده كرد.

وي استان ايلام نه يك استان محروم بلكه گنجينه‌اي از ذخاير خدادادي و طبيعي دانست و افزود: سرمايه‌گذاري و فراهم كردن بستر مناسب براي بهره- گيري از اين منابع ايلام را به استاني پيشرفته تبديل مي‌كند.

وي به اجراي طرحهاي سيمان ايلام، مهران و دهلران اشاره كرد و افزود:
اكنون كار رايزني براي گشايش منابع ريالي و ارزي براي طرح توسعه سيمان ايلام و تسريع در اجراي ديگر طرحهاي سيمان در دست اقدام است.

وي تصريح كرد: با تسريع در اجراي ساخت كارخانه‌هاي سيمان ايلام زمينه مناسبي براي اشتغالزايي پايدار در اين استان فراهم مي‌شود.

وي همچنين به مصوبه هيات دولت در خصوص تسريع در اجراي طرحهاي پتروشيمي و گاز ايلام اشاره كرد و افزود: هيات دولت همچنين با ايجاد يك واحد پتروشيمي در شهرستان دهلران نيز موافقت كرده است.

وي افزود: اكنون كار رايزني براي گشايش اعتبار و اخذ موافقت‌نامه اصولي براي ايجاد واحد پتروشيمي دهلران با سرمايه‌گذاري دولت و بخش خصوصي ادامه دارد.

آزاد توسعه ايلام را نيازمند همت و توجه مسوولان در سياستگذاريها خواند و از عزم جدي دولت براي ريشه‌كن كردن فقر و بيكاري در اين استان خبر داد.

وي تلاش براي پيشرفت استان را از اولويتهاي اصلي در برنامه‌ريزيها عنوان كرد.

نظرات ارسال نظر