دوشنبه 5 خرداد 1399

جشنواره هنرهای تجسمی بانوان غرب کشور درایلام گشایش یافت

دومين جشنواره هنرهاي تجسمي بانوان غرب كشور با عنوان "بانوي آب" در آستانه ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) روز جمعه در مجتمع بزرگ فرهنگي و هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي شهر ايلام گشايش يافت.

اين جشنواره با حضور ‪ ۸۰‬نفر از حضور بانوان هنرمند استانهاي كرمانشاه، كردستان، آذربايجان غربي، لرستان، همدان و ايلام برگزار شده است.

در اين جشنواره ‪ ۲۱۰‬اثر از آثار تجسمي بانوان غرب كشور شامل خوشنويسي، حجم و سفال، نقاشي، طراحي و گرافيك با موضوع فرهنگ ايثار و شهادت، قرآن و نماز به نمايش گذاشته شده است.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام در آيين افتتاح اين جشنواره، هدف از برگزاري جشنواره را تقويت بنيه هنري بانوان از طريق تعامل مناسب با هنرمندان منطقه غرب كشور، بهره‌گيري از توان هنري آنها جهت كاهش آسيبهاي اجتماعي، ايجاد زمينه براي گسترش كمي و كيفي هنر تجسمي، فرهنگسازي و تعالي بخشيدن به خلاقيتهاي هنري و ترغيب بانوان به منظور خلق آثار هنري عنوان كرد.

"حسن خدايي"، برگزاري كارگاه آموزشي، نشست با اساتيد و برگزاري نمايشگاه آثار بانوان هنرمند غرب كشور را از برنامه‌هاي جنبي اين جشنواره است.

وي تصريح كرد: در اين جشنواره كه با همكاري انجمن هنرهاي تجسمي، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و كميته بانوان و جوانان استان برگزار شده در هر رشته هنري از سه نفر به عنوان نفرات برتر تقدير مي‌شود.

اين جشنواره از صبح امروز تا عصر روز ‪ ۲۷‬ماه جاري در محل مجتمع فرهنگي و هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام برگزار مي‌شود.

نظرات ارسال نظر