دوشنبه 23 تیر 1399

کسایی زاده: پالایشگاه گاز ایلام، نیمه نخست امسال به بهره برداری خواهد رسید

معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران از پايان عمليات ساخت و بهره برداري پالايشگاه ايلام در نيمه نخست امسال خبرداد.
به گزارش شانا، مهندس سير رضا کسايي زاده در نخستين بازديد خود از پالايشگاه درحال ساخت ايلام در سال جديد، بر بهره برداري اين پالايشگاه در نيمه نخست امسال تاکيد کرد.
برپايه اين گزارش، وي با ابراز رضايت از روند کلي پيشرفت کار گفت: در اجراي طرح ها، نبايد از ريزه کاري غافل ماند چون همين ريزه کاري ها هستند که بي توجهي به آنها بهره برداري به موقع از طر ح ها را به تاخير مي اندازد.
وي گفت: ساخت و تکميل پالايشگاه گاز ايلام بايد قبل از پاييز امسال تمام شود تا مردم اين استان بتوانند از موهبت داشتن گاز برخوردار شوند.
مهندس كسايي‌‏زاده با اشاره به اين که در دو سه ماه آينده بازديد ديگري از اين پالايشگاه خواهد داشت، بر سرعت مراحل اجراي طرح تاکيد کرد.
مديرعامل شركت ملي گاز ايران به عرضه و تقاضاي گاز در كشور اشاره كرد و افزود:در كشور تقاضا براي گاز از بيشتر از عرضه آن است عرضه آن است از اينرو بايد تلاش شود تا توليد را به حد تقاضا رساند.
وي با بيان اين که درسال گذشته تلاش شد مشکلي از نظر افت فشار يا قطع گاز بوجود نيايد، تصريح کرد: درسالي که گذشت، معدود نقاطي با افت فشار گاز رو به رو شدند كه اميدواريم با تلاش هرچه بيشتر امسال، در هيچ نقطه اي از کشور شاهد چنين موردي نباشيم.
مهندس کسايي زاده در پايان اين بازديد بر ساخت سنگر و ايجاد پدافند در پالايشگاه گاز ايلام تاكيد كرد و افزود: با توجه به اينكه ما كشوري هستيم كه هميشه در معرض تهديد هستيم, بايد به اين مهم نيز توجه ويژه اي شود.

نظرات ارسال نظر