روزانه تا ۱۵۰۰ زائر ایرانی از مرزهای مهران و شلمچه به عتبات عالیات وارد می‌شوند.

مدير كل اوقاف و امور خيريه ايلام گفت‌: روزانه تا 1500 زائر ايراني از طريق دو مرز مهران و شلمچه جهت زيارت عتبات عاليات به عراق وارد مي‌شوند.

علي احمد هرندي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد‌: بنا بر قرارداد منعقد شده بين شركت ايراني و شركت‌هاي مجري در عراق روزانه حدود 1500 تا دو هزار عراقي نيز به قصد زيارت به ايران وارد مي‌شوند.

وي با اشاره به اين كه بيش از 90 درصد زائران ايراني از طريق مرز مهران به عراق وارد مي‌شوند افزود‌: روزانه 38 كاروان و در قالب هر كاروان 38 نفر به قصد زيارت عتبات عاليات از طريق مرز مهران تردد مي‌كنند.

مدير كل اوقاف و امور خيريه ايلام، به ظرفيت تردد حداكثر پنج هزار زائر در قالب كاروان‌هاي زيارتي در قرارداد اوليه منعقد شده بين شركت ايراني و طرف‌هاي عراقي اشاره كرد و ادامه داد‌: زوار ايراني مي‌توانند طبق نام نويسي در دفاتر مجاز خدمات زيارتي حج و زيارت در استان‌ها ثبت نام و در قالب كاروان‌هاي مختلف به عراق اعزام شوند.

هرندي گفت‌: در حال حاضر به دليل سهل الوصول بودن و فراهم شدن تسهيلات بيشتر در مرز مهران اكثر شركت‌هاي استان‌ها تمايل دارند از مرز مهران تردد نمايند.

وي افزود‌: در تعطيلات نوروز حدود 102 هزار از مرز مهران، به عراق وارد شدند كه 85 هزار نفر آن‌ها در قالب كاروان‌هاي حج و زيارت قرار داشتند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز